Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Dorota na finale krajowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Wieliczce

2017-06-19 18:20:55 (ost. akt: 2017-06-19 18:23:55)
Na pamiątkowym zdjęciu z Waldemarem Pawlakiem

Na pamiątkowym zdjęciu z Waldemarem Pawlakiem

Autor zdjęcia: www.osp.pl

W dniach 2-4 czerwca w Wieliczce odbył się 40. finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięła w nim udział Dorota Figurska. Zajęła 13 miejsce.

W finale uczestniczyli przedstawiciele wszystkich województw – po 2 osoby w każdej z trzech grup wiekowych ( szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne ). W kategorii szkół podstawowych jednym z dwóch reprezentantów naszego województwa była Dorota Figurska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, która wcześniej wygrała eliminacje wojewódzkie.

Finał krajowy składał się z testu pisemnego, zadań praktycznych oraz finału ustnego z udziałem pięciu najlepszych uczestników. Poza turniejowymi zadaniami dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, m.in. piknik strażacki. Z młodzieżą i opiekunami spotkał się Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP – Waldemar Pawlak. Dorota w teście pisemnym zdobyła 24 punkty na 40 i nie dostała się do dalszych etapów zmagań. Ostatecznie została sklasyfikowana na 13. miejscu.

Pobyt w Wieliczce skupiał się na największej atrakcji tego miasta – kopalni soli. Drugiego dnia po etapie pisemnym uczestnicy wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić to urokliwe miejsce. Ostatniego dnia uczestnicy wzięli udział we Mszy świętej w kaplicy św. Kingi, a w Komorze Warszawa odbył się finał ustny, gdzie zostali wyłonieni zwycięzcy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe solne lampy.
SP Brzozie Lubawskie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages