środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Brązowy Aplauz dla Oli na konińskim festiwalu

2017-06-18 13:06:36 (ost. akt: 2017-06-18 13:23:50)
Ola Lewicka wyśpiewała w Koninie Brązowy Aplauz

Ola Lewicka wyśpiewała w Koninie Brązowy Aplauz

Autor zdjęcia: GCK Kurzętnik

W dniach 7-10 czerwca w Koninie odbył się 38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Aleksandra Lewicka z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku wyśpiewała trzecie miejsce czyli Brązowy Aplauz w najstarszej kategorii 14-16 lat.

- W bieżącym roku w najstarszej kategorii wokalistów poziom był tak wysoki, że jury było w rozterce. Zabrakło Aplauzów — były tylko trzy, a zasługujących na nie dużo więcej — mówił przewodniczący jury wokalnego, Janusz Tylman.

Aleksandra Lewicka znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów. Gratulacje należą się Oli i jej instruktorce Agnieszce Kasprzyckiej.

Kwalifikacjach do udziału w 38. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie odbyły się w marcu tego roku, a uczestniczyło w nich około 5 tysięcy dzieci w wieku od 4 do 16 lat.

W festiwalowych eliminacjach (8 i 9 czerwca) rywalizowało około 2,5 tysiąca osób z Polski i zagranicy. Można było wówczas obejrzeć 123 prezentacje wokalne i 126 taneczne.


Najciekawiej w konińskim amfiteatrze było jednak wieczorem, w sobotę — 10 czerwca. Odbył się wówczas koncert galowy, który prowadził Tomasz Kammel. Towarzyszyła mu Konin Band Orchestra po dyrekcją Ryszarda J. Piotrowskiego i Szymona Piotrowskiego. Na scenie zaprezentowali się najlepsi z najlepszych, uhonorowani Aplauzami i Grand Prix.

Wśród nich znalazła się Aleksandra Lewicka, której przyznano Brązowy Aplauz (trzecie miejsce) wśród młodych wokalistów. Materiał zarejestrowały ekipy telewizyjne. Można go będzie obejrzeć wkrótce, w formie reportaży, w programie TVP ABC.

Młodej mieszkance Kurzętnika życzymy kolejnych sukcesów wokalnych.
 

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages