Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Maluchy z Tereszewa wiedzą, co dobre

2017-05-30 11:08:01 (ost. akt: 2017-05-30 13:40:47)

Autor zdjęcia: nadesłane

W przedszkolu w Tereszewie odbył się projekt "Propagowanie zdrowego trybu życia wśród przedszkolaków".

Dzieci są szczególnie narażone na spożywanie niezdrowego jedzenia w czasach reklamy, a rodzice nie zawszą mogą się oprzeć prośbom swoich pociech. Dlatego ważne jest, aby już u maluchów ożywić nawyk sięgania w pierwszej kolejności po zdrowe jedzenie, a nie po słodkości. Zorganizowane przez wolontariuszy i pracowników Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Kurzętnik "pogadanki" na temat marnowania żywności miały uświadomić najmłodszych, jak często marnuje się jedzenie.

Kolejnym ważnym elementem rozwoju przedszkolaków są zajęcia ruchowe, dlatego zostały zakupione tunele i tor przeszkód, aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu. W akcje włączyła się również Młodzieżowa Rada Gminy w Kurzętniku, która wspólnie z dziećmi przygotowywała zdrowy posiłek, a także wykonała przedstawienie dla najmłodszych pt. „Rzepka".
Młodzieżowa Telewizja Internetowa z Kurzętnika zechciała także pomóc i zmontowała krótki reportaż z wydarzenia. Zaangażowanie jest wyrazem chęci wspierania społeczności, w której żyjemy i pracujemy.

Przedszkole w Tereszewie, aby móc jak najowocniej realizować swoje zadania, potrzebuje wsparcia ze strony otoczenia. Realizacja projektu "Propagowanie zdrowego trybu życia wśród przedszkolaków" ma wzbudzić u najmłodszych chęć sięgania po naturalne, zdrowe jedzenie i zwróci ich uwagę, gdy ktoś będzie marnował żywność. Program ma również zachęcić mieszkańców do podejmowania działań na rzecz przedszkola i jego podopiecznych.

opr. mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages