środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Znów pojadą do Nidzicy na ogólnopolski finał

2017-05-18 14:45:14 (ost. akt: 2017-05-18 14:50:43)
Drużyna z Brzozia Lubawskiego z nauczycielem Ryszardem Krajnikiem w Nidzicy

Drużyna z Brzozia Lubawskiego z nauczycielem Ryszardem Krajnikiem w Nidzicy

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Nidzicy odbył się finał wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyła w nim reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim. Zajęła drugie miejsce i jedzie na finał ogólnopolski.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim wygrali wcześniej eliminacje powiatowe. W skład drużyny weszli: Wiktoria Styborska, Otylia Ulińska, Wiktor Sasinowski, Michał Różankowski.

Finał wojewódzki składał się z czterech konkurencji: testów wiedzy, miasteczka ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po teście obejmującym sprawdzian z wiedzy ogólnej oraz skrzyżowania drużyna zajmowała trzecie miejsce. Również trzecie miejsce zajęła w jeździe po miasteczku ruchu drogowego. Dobrze wypadła także jazda na torze przeszkód oraz pierwsza pomoc. W obu tych konkurencjach drużyna uplasowała się na drugim miejscu.

W łącznej klasyfikacji drużynowej zespół zajął drugie miejsce, ulegając gospodarzom - reprezentantom Nidzicy i wyprzedzając Iławę. W związku z tym, że Nidzica jest w bieżącym roku gospodarzem finałów ogólnopolskich i ma zagwarantowane z urzędu miejsce w finałach ogólnopolskich, zdobywcy drugiego miejsca mają również zapewniony start w zawodach ogólnopolskich.

Odbędą się one w Nidzicy w dniach 12-14 czerwca. Należy wspomnieć, ze to już trzeci raz, kiedy drużyna ze szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim uczestniczyć będzie w finale ogólnopolskim. Nauczycielem przygotowującym drużynę był pan Ryszard Krajnik. Gratulujemy naszym reprezentantom.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Leon #2248795 | 109.196.*.* 19 maj 2017 19:24

    Gratulacje dla całej drużyny oraz opiekuna!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages