Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Młodzi wędkarze w Kurzętniku

2017-05-19 10:00:00 (ost. akt: 2017-05-18 15:05:12)

Autor zdjęcia: Archiwum Zespołu Szkół w Kurzętniku

Wędkarstwo jest najbardziej masowym hobby w Polsce. Jego popularyzacja wśród młodzieży szkolnej jako formy czynnego wypoczynku i aktywnego obcowania z przyrodą oraz jej ochrony jest niezwykle istotna.

Państwowa Straż Rybacka w Olsztynie w ramach działań prewencyjnych zorganizowała program edukacyjny dla młodzieży szkolnej w wieku powyżej 14 lat pt. ”Młodzi wędkarze”, którego inauguracja  odbyła się 16 maja w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Patronat Honorowy objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Na uroczystości obecni byli Krzysztof Nowacki, Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty, Szczepan Worobiej, Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej, Katarzyna Trzaskalska, Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego, Krzysztof Puwalski, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Adam Zapałowski, Prezes Nowomiejskiego Koła PZW, regionalni przedstawiciele Państwowej Straży Rybackiej oraz dyrektorzy szkół gminy Kurzętnik. 

Zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli prezentację Krzysztofa Puwalskiego na temat gatunków ryb żyjących w rzece Drwęcy. Spotkanie swym śpiewem uświetnił zespół wokalny „Kantylena” prowadzony przez Annę Grenasiuk. Uczestnicy apelu mogli też podziwiać występ najmłodszych - uczniów klasy Ia szkoły podstawowej z wychowawczynią Izabelą Błędowską na czele, którzy przygotowali przedstawienie proekologiczne pt. „W stumilowym lesie”.

Działania Straży w ramach programu  „Młodzi wędkarze” będą ukierunkowane na prowadzenie szkoleń głównie dla młodzieży szkół wiejskich w celu uzyskania przez młodzież powyżej 14 lat kart wędkarskich niezbędnych do uprawiania amatorskiego połowu ryb w wodach śródlądowych. 

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages