Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

O odnawialnych źródłach energii

2017-04-26 12:13:46 (ost. akt: 2017-04-26 12:26:38)
Jan Falkowski prezentuje Platformę Edukacyjną OZE

Jan Falkowski prezentuje Platformę Edukacyjną OZE

Autor zdjęcia: SP Tereszewo

Dzieci ze szkoły w Tereszewie poznały walory czystej energii z natury.

Dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbyło się spotkanie rodziców i uczniów promujące odnawialne źródła energii. Spotkanie przebiegało w trzech etapach. W pierwszej części spotkania Jan Falkowski, wynalazca i konstruktor Platformy Edukacyjnej OZE zapoznał uczniów i ich rodziców z budową i przeznaczeniem urządzenia. Następnie wyjaśnił jak przebiega pobieranie i przetwarzanie „zielonej” energii. Zachęcał do korzystania z takiej formy grzania wody, czy docieplania domu.

W drugiej części wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski w formie prezentacji multimedialnej przedstawił w jaki sposób i gdzie na terenie gminy Kurzętnik wykorzystywane są odnawialne źródła energii. Przedstawił też plany związane z wyżej wymienionym tematem, które będą realizowane w kolejnych latach.

Na zakończenie Karolina Jankowska, pracownik urzędu gminy, przeprowadziła wśród uczniów i rodziców konkursy. Najmłodsi uczniowie układali puzzle, starsi rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Dla rodziców również przygotowano krzyżówkę. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono zwycięzcę. Zadania te były ewaluacją przeprowadzonej prelekcji. Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki Barbara Rogowska i Barbara Makowska.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages