Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Kurzętnicki full contact

2017-04-10 13:27:33 (ost. akt: 2017-04-10 15:26:23)

Autor zdjęcia: Archiwum Zamku Expom Kurzętnik

W dniach od 7 do 9 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w formule full contact.

Walki toczyły się na dwóch ringach. Poziom sportowy jak również organizacyjny był na najwyższym poziomie. Do Piotrkowa zjechało 179 zawodników z 55 klubów. Zamek Expom Kurzętnik reprezentowało pięciu kickboxerów: dwóch seniorów i trzech juniorów. Jak mówi trener, to bardzo udany start wszystkich podopiecznych Leszka Jobsa. Szczególne uznanie należy się najmłodszym Krystianowi Rzepce, Pawłowi Kendzierskiemu i Wiktorowi Wilkanowskiemu, gdyż dla nich był to debiut.


Leszek Jobs: Miałem lekkie obawy o swoich zawodników, bo walka w ringu zdecydowanie różni się od pojedynków na macie. Można zadawać ciosy z pełną siłą, a walki często kończą się przed czasem. Miałem ręcznik w pogotowiu, gdyż w każdej chwili mogłem rzucić na ring i przerwać walkę, żeby chłopakom nie stała się krzywda. Jak się okazało moje obawy nie sprawdziły się, a chłopacy poradzili sobie świetnie zdobywając podwójne złoto i srebro. Takie są uroki full contaktu i nie każdy decyduje się na tą formułę walki. Tym bardziej jestem dumny z postawy chłopaków.

Nie zawiodła również dwójka seniorów. Damian Chiliński i Piotr Kołakowski rywalizowali w tej samej kategorii wagowej, jednej z najmocniejszych od lat, czyli w–81 kg. Obaj zamkowcy nie sprostali temu samemu przeciwnikowi w drodze po złoto, którym był zawodnik z Piotrkowa. Ostatecznie Damian zajął dobre trzecie miejsce i to jego medal w tej formule rangi mistrzostw Polski. Dla Piotrka była to powtórka z 2014 r., kiedy gospodarzem mistrzostw był Zamek Expom Kurzętnik, czyli powtórzył swój najlepszy wynik zdobywając srebrny krążek.


Wyniki uzyskane przez Zamek:

Piotr Kołakowski - srebro

Damian Chiliński - brąz

Wiktor Wilkanowski – złoto

Paweł Kendzierski – złoto

Krystian Rzepka – srebro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages