Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Uczniowie poszli w las

2017-04-03 12:08:52 (ost. akt: 2017-04-03 12:20:42)

Autor zdjęcia: Jacek Rydel

Uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku udali się rowerami na zajęcia terenowe w region pobliskich lasów Dębna i Wyrobiska Nielbark.

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi młodzież zawiesiła siedem budek lęgowych dla ptaków. Ptaki mogą się już wprowadzać. Organizatorzy mają nadzieję, że poprzez takie działania zmniejszy się liczba much i komarów. Młodzież pozbierała śmieci i butelki znajdujące się w pobliżu zorganizowanego ogniska. Działania te pokrywają się ze staraniami kurzętnickiej szkoły o kolejny certyfikat „Zielonej Flagi”.


Przewodnikiem po pobliskich lasach był Witold Suchocki, przedstawiciel Koła Łowieckiego Szron w Kurzętniku. Pomagał zawieszać budki lęgowe, zadbał o kiełbaski, rozpalenie ogniska i opowiadał o życiu w lesie. Zaprezentował również umiejętności swoich psów myśliwskich. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z roślinnością i zwierzętami występującymi w pobliżu ścieżki dydaktycznej. Opiekunami grupy byli Anita Prokop-Domżalska i Jacek Rydel.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages