Udany start kurzętnickich zawodników w Elblągu

2017-03-29 16:05:13(ost. akt: 2017-03-29 16:09:15)
Kurzętnicka ekipa na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniu 26.03.2016 r. w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Podnoszeniu Ciężarów. Bardzo dobrze w pierwszym starcie w sezonie zaprezentowali się Kurzętniccy sztangiści.
Jako pierwsi wystartowali zawodnicy poniżej 13 lat na technikę. W tej kategorii czwarte miejsce zajął Nikodem Kowalczyk. W gronie piętnastolatków w kategorii 45 kg drugie miejsce zajął Paweł Kowalczyk, który w rwaniu osiągnął 21 kg i w podrzucie 31 kg, co łącznie dało mu 52 kg w dwuboju. W kategorii wagowej 62 kg drugie miejsce zajął Kamil Kłosowski, który w dwuboju osiągnął 107 kg (47+60).

Po nich na pomost ruszyli siedemnasolatkowie. W kategorii wagowej 56 kg mistrzem województwa został Mikołaj Węsiora z wynikiem w dwuboju 75 kg (33+42), drugie miejsce zajął Jakub Lisiński z wynikiem 69 kg (29+40). W kategorii wagowej 85 kg drugie miejsce zajął Sebastian Wasiewski  168 kg (73+95). W kat. wag. 105 kg zwyciężył Rafał Luliński 170 kg (75+95). W kat. +105 kg mistrzem województwa został Przemysław Garbicz 237 kg (117+120), a Jakub Rochewicz zajął miejsce trzecie 165 kg (70+95).

Mistrzostwo Województwa wywalczył także w gronie dwudziestolatków Tomasz Luliński, który błysnął znakomitą formą na początku sezonu ustanawiając nowe rekordy życiowe. Tomek w dwuboju osiągnął 261 kg na co złożyło się 116 kg w rwaniu i 145 kg w podrzucie. Start należy zaliczyć do bardzo udanych, podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka ustanowili aż 20 nowych rekordów życiowych co doskonale wróży przed startami w Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Sędzią zawodów był Mirosław Kowalczyk, a trenerowi na pomoście i rozgrzewce pomocą służył Mariusz Śliwiński.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.