Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wszyscy kulturalni na scenie

2017-03-27 09:42:13 (ost. akt: 2017-03-27 10:11:05)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Kurzętniku odbyła się Gminna Gala Kultury roku 2016. Zaprezentowały się grupy, kluby i soliści pracujący pod skrzydłami lokalnego Gminnego Centrum Kultury.

Na sali widowiskowej GOK w Kurzętniku zebrało się wielu mieszkańców z całej gminy. Wszystko dlatego, że placówka wraz z dyrektorem Romanem Lewickim na czele przygotowała podsumowanie działań, aktywności i sukcesów, które osiągnęły wszystkie grupy działające w ramach zajęć Gminnego Centrum Kultury w roku 2016. Kurzętnicki GOK zorganizował w minionym roku ponad 40 wydarzeń o zasięgu od gminnego do ogólnopolskiego, m.in. Dni Kurzętnika, Misterium Męki Pańskiej, Międzywojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych i wiele innych. Na scenie wystąpili przedstawiciele każdej z grup pracujących w GOK: od najmłodszych śpiewaków po seniorów, a nawet rycerzy z Bractwa Zamku Kurzętnik. Imprezę otworzyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Mariusza Brzezickiego. Scenę podbiły młodziutkie Jagoda Prokop i Liwia Rynkowska, prezentując zadatki na gwiazdy estrady. Wystąpiły m.in. zespoły taneczne Rytm i Mini Rytm, znane Kurczaczki w strojach lubawskich czy siostry Lewickie. Kilkugodzinna impreza pokazała, że w Kurzętniku nie można narzekać na brak aktywności kulturalnych. Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik podziękował wszystkim pracującym na rzecz aktywności w gminie i zachęcał do partycypowania w życiu społecznym swojej małej ojczyzny.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages