Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Mundurowi na nartach i konkurs dla najmłodszych

2017-02-04 17:19:29 (ost. akt: 2017-02-06 16:31:24)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Mistrzostwa w Narciarstwie Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie rozegrano na Kurzej Górze w Kurzętniku. Zawodom towarzyszył konkurs dot. bezpieczeństwa skierowany do dzieci.

Mistrzostwa otworzył mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie, który zaznaczył, jak ważnym elementem jest bezpieczeństwo na stoku.

Po losowaniu numerów startowych, 22 zawodników, a wśród nich przedstawiciele nowomiejskiej komendy powiatowej. Każdy z policjantów miał do pokonania dwukrotnie trasę, długości 510 metrów w formie slalomu giganta. Zawody zakończyły się zwycięstwem kom. Mariusza Kramarczyka z WSPol w Szczytnie. Komisarz Kramarczyk na co dzień szkoli przyszłych funkcjonariuszy m.in. z taktyk i technik interwencji. Drugi był Jacek Kowalewski z KPP w Gołdapi, a trzeci Szymon Wiśniewski z KP Lubawa.

Podczas mistrzostw odbył się konkurs dla dzieci o tematyce bezpiecznego wypoczynku oraz ruchu drogowego. Tu trzeba nadmienić, że konkurs wygrali Klaudia Kendziorska ze Skarlina oraz Dawid Mączkowski z Nowego Miasta i Nikodem Kowalczyk z Kurzętnika.

W trakcie trwania zawodów na stoku obecni byli policjanci patrolujący trasy narciarskie, którzy rozdawali elementy odblaskowe oraz ulotki informacyjne dotyczące przestrzegania regulaminu obiektu oraz przepisów praw i obowiązujących na stokach, a szczególnie tych wynikających z ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages