Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kurza Góra gościła dziennikarzy i samorządowców

2017-01-24 14:36:22 (ost. akt: 2017-01-24 14:51:49)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na stoku Kurzej Góry w Kurzętniku narciarze i miłośnicy snowboardu rywalizowali w zawodach Puchar Trzech Gór Warmii i Mazur '2017. W imprezie wystartowali dziennikarze i samorządowcy.

Na stoku Kurzej Góry w Kurzętniku narciarze i miłośnicy snowboardu rywalizowali w zawodach Puchar Trzech Gór Warmii i Mazur '2017. W imprezie wystartowali dziennikarze i samorządowcy.

Pierwsze tegoroczne zawody w cyklu Puchar Trzech Gór odbyły się w Wydminach koło Giżycka w Ośrodku Mazurskim Okrągłe. Drugą część „pucharu” zaplanowano w Kurzętniku.

W niedzielne przedpołudnie dziennikarze (m.in. z Gazety Olsztyńskiej) oraz samorządowcy, wśród których znalazły się drużyny gminy Kurzętnik, Lidzbarka Warmińskiego i Wydmin wystartowali na trasę slalomu giganta. Do klasyfikacji końcowej liczył się czas przejazdu każdego zawodnika.

W rezultacie „generalkę” samorządów wygrał team Lidzbarka Warmińskiego. Drugie miejsce wywalczyli narciarze reprezentujący gminę Kurzętnik, a trzecie Wydmin. Narciarską rywalizację indywidualną dziennikarzy wygrał Paweł Poniatowski reprezentujący „Gazetę Olsztyńską” przed Sławomirem Kuniewskim z „Głosu Ursusa” i Tomaszem Zwoliński z telewizji olsztyńskiej.

Indywidualnie w konkurencję slalomu narciarskiego samorządowców triumfował Piotr Szutowicz z Lidzbarka Warmińskiego, który wyprzedził Andrzeja Kowalczyka i Martę Andrzejewską (reprezentantów gm. Kurzętnik).
Narciarską rywalizację wśród kobiet dziennikarzy wygrała Anna Łuniewska, natomiast na desce snowboardowej najlepiej zjeżdżała Magdalena Pankiewicz, a wśród panów Remigiusz Kulig.

Puchary i upominki zawodnikom wręczali Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik, Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego i Piotr Tabiś, dyrektor ośrodka Kurza Góra.

Podczas finałowych zawodów na Kurzej Górze na narciarzy i kibiców czekało wiele atrakcji. W dużym namiocie ustawionym na stoku zaprezentowali się lokalni wystawcy, którzy oferowali domowe, regionalne wyroby kuchni oraz rękodzieła artystycznego.

Zagrała młodzieżowa orkiestra dęta, zaśpiewał zespół "Anibabki" z Kurzętnika, a uczestnicy pucharu i kibice wspólnie śpiewali i tańczyli w rytmie zagranych utworów. Wójt Wojciech Dereszewski wspólnie Krystyną Łuczyńską, laureatka regionalnych konkursów kulinarnych, przygotowali dla wszystkich regionalną babkę ziemniaczaną, która szybko znikała degustowana przez uczestników imprezy.

Wieczór poprzedzający zawody uczestnicy „pucharu” spędzini na spotkaniu integracyjnym w świetlicy przy remizie Brzoziu Lubawskim. Tam zapoznali się z historia i dniem dzisiejszym gminy Kurzętnik, wysłuchali także prelekcji nt. książki Józefa Leliwy Piotrowicza pt. Pojezierze Brodnickie. Wykład o wydanym przez gminę Kurzętnik reprincie, liczącego ponad 80 lat wydawnictwa, zaprezentowała Grażyna Jonowska, dziennikarka „Gazety Nowomiejskiej” ul.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages