Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

"Oby jak najrzadziej korzystać ze swoich umiejętności"

2017-01-09 11:08:36 (ost. akt: 2017-01-10 15:14:39)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Dobiegło końca szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Niemal trzydziestu ochotników posiada teraz kompetencje do ratowania życia i zdrowia.

Od maja ubiegłego roku członkowie OSP z miejscowości gminy Kurzętnik brali udział w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Szkolenie to jest niezbędne w celu zdobycia przez uczestników projektu wiedzy i umiejętności praktycznych zachowania się w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia zdrowia i życia. 28 druhów, w tym jedna druhna, zakończyli szkolenie certyfikatem ratownika. Na spotkaniu w świetlicy wiejskiej w Bratuszewie podsumowano projekt. Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak, wójt gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski oraz komendant PSP w Nowym Mieście Jacek Auda wręczyli zebranym certyfikaty potwierdzające uprawnienia ratownicze. Starosta w krótkim przemówieniu życzył wszystkim zgromadzonym, by mieli jak najmniej okazji do wykorzystania swoich umiejętności.

Podczas spotkania z mroźne, styczniowe popołudnie Dariusz Falkowski, który kieruje odpowiedzialną za projekt Fundacją Drogowskazy z Nielbarka, zaprezentował inne działania organizacji pozarządowej. Drogowskazy organizują szkolenia, zajęcia dla seniorów czy wymiany młodzieży. W planach jest także założenie spółdzielni specjalnej. Nielbark ma zostać wioską tematyczną: Nielbark - wioska cudów.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages