środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Gimnazjaliści z Kurzętnika zdobyli drugie miejsce w konkursie filmowym 

2016-11-02 18:24:45 (ost. akt: 2016-11-02 15:28:38)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS

Konkurs zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „Open Days 2016”. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn.

Celem konkursu było zachęcenie do czynnego zainteresowania tematyką Unii Europejskiej, skierowanie uwagi młodzieży na zmiany, które zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki funduszom UE, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego. Wręczenie nagród wraz z prezentacją nagrodzonych filmów odbyło się po wcześniejszym wyłonieniu finalistów w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku zaprezentowali film „Nowe życie starej wsi”, otrzymał on drugie miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali oni tablety, które wręczył im Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin.  Film przygotowali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum: Alicja Andrzejewska, Aleksandra Kłosowska, Bartosz Zieliński. Opiekunem uczniów był Jacek Rydel. Młodzież sama ułożyła i wykonała podkład muzyczny z tekstem i tłumaczeniem w języku angielskim. Pierwsze miejsce zajął film „Szansa na sportowy sukces” nakręcony przez grupę z kl. I LO Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim. Trzecie miejsce ex aequo zajęli grupy I i IV Liceum Ogólnokształcącego z Olsztyna i Zespołu Szkół w Zalewie.

Do udziału w konkursie zachęciła dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku Krystyna Wójcik-Wiśniewska. Film można obejrzeć na stornach Internetowych organizatorów, relacje ze spotkania i wywiady z uczniami nagrała Telewizja Olsztyn.

ZS Kurzętnik Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages