Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Nietrzeźwi kierujący z sądowym zakazem

2016-10-11 17:57:59 (ost. akt: 2016-10-11 16:05:29)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Przed sądem odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej pijąc alkohol. Obaj mieli blisko 3 promile alkoholu w organizmie, jeden kierował motorowerem, drugi rowerem. Okazało się jednak, że to nie jedyne ich przewinienia. Obaj mężczyźni złamali także sadowe zakazy prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi im odpowiednio kara do 3 i do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Lipowcu doszło do zdarzenia, drogowego - motorowerzysta przewrócił się na drogę. Na miejscu policjanci ruchu drogowego od mężczyzny kierującego tym motorowerem wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie tylko potwierdziło to przypuszczenia. 46-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W trakcie rozmowy przyznał policjantom, że pił wcześniej alkohol, a wracając motorowerem do domu zasnął za kierownicą i dlatego przewrócił się na jezdnię. Okazało się jednak, że to nie jedyne przewinienie kierującego. Mężczyzna posiada także aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec gminy Kurzętnik z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 
W niedzielę wieczorem w Piotrowicach dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Za to wykroczenie został ukarany mandatem. Podobnie jednak jak w pierwszym przypadku i ten sprawca nie stosował się do wyroku sądu i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 
Przypominamy, że zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Nowe Miasto
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages