Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” — przekonamy się o tym w Kurzętniku

2016-09-14 16:29:27 (ost. akt: 2016-09-14 16:41:58)
Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCK w Kurzętniku pod dyrekcją Mariusza Brzezickiego

Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCK w Kurzętniku pod dyrekcją Mariusza Brzezickiego

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Już w najbliższą niedzielę, 18 września w zamkowym amfiteatrze, w Kurzętniku zabrzmią orkiestry dęte. Dokładnie o godzinie 14 rozpocznie się III edycja Kurzętnickich Impresji Orkiestr Dętych.

Na początek, o godzinie 14 nastąpi przemarsz orkiestr spod budynku centrum kultury na rynek, gdzie nastąpi wspólne wykonanie utworów „Orkiestry Dęte” i „Marszu Kurzętnickiego”.

O godzinie 15 rozpoczną się koncerty w zamkowym amfiteatrze. Impreza, która nie ma charakteru konkursu, potrwa do godziny 18, kiedy to wręczone będą statuetki i dyplomy dla wszystkich zespołów.

Oprócz znanego wszystkim młodzieżowego zespołu z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku, który powstał w 2008 roku, na zaimprowizowanej scenie amfiteatru zagra zaprzyjaźniona kapela OSP z Dzietrzkowic w województwie łódzkim, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Nowym Stawie, w Chorzelach i Lubawie. Należy dodać, że organizatorem przeglądu jest wójt gminy Kurzętnik wraz z miejscowym Gminnym Centrum Kultury.

Warto zarezerwować sobie czas w niedzielne popołudnie i zajrzeć na zamkową górę, by zobaczyć i posłuchać gry profesjonalnych zespołów, które w swojej kolekcji maja wiele nagród i wyróżnień. Zapewniam, że wrażeń nie zabraknie, bowiem również pogoda ma być na zamówienie — zaprasza Roman Lewicki, dyrektor GCK.

ORKIESTRA OSP W DZIETRZKOWICACH ZAGRA W KURZĘTNIKU
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages