Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

I dlatego warto się uczyć i starać!

2016-06-27 10:45:31 (ost. akt: 2016-06-27 10:44:32)
Zebrani w sali w Brzoziu Lub. goście

Zebrani w sali w Brzoziu Lub. goście

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Gmina Kurzętnik jest wyróżniającą się gminą w powiecie nowomiejskim. Jednym z jej działań jest docenianie wyróżniających się uczniów poprzez stypendia i nagrody.

Radni Rady Gminy Kurzętnik uczestniczyli w sesji oświatowej. Salę domu weselnego w Brzoziu Lub. wypełnili zdolni uczniowie, ich wychowawcy, dyrektorzy szkół, rodzice, a także pozostali zaproszeni goście.

Wójt Wojciech Dereszewski przekazał uczniom gorące gratulacje za wybitne wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe. Gratulacje te połączone zostały z przyznaniem stypendiów i nagród jednorazowych.

Za wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie stypendium otrzymało 129 uczniów z gminy Kurzętnik. Za osiągnięcia artystyczne wyróżniono troje uczniów, za wyniki w sporcie — sześcioro, a za zdobycie tytułu laureata w konkursach przedmiotowych — dwóch uczniów. Stypendia za inne osiągnięcia przyznano siedmiorgu uczniom.

Dzieci i młodzież odebrała stypendium w wysokości od 80 złotych do 170 złotych miesięcznie oraz jednorazowo 300 złotych i 500 złotych w zależności od uzyskanych wyników. Na cel, jakim jest wyróżnianie zdolnych uczniów, gmina przeznaczyła z budżetu za drugie półrocze roku szkolnego 2015/2016 aż 75.200 złotych.

Stypendium za wyniki w nauce, które przyznawane jest od drugiego półrocza roku szkolnego 2011/2012, otrzymało łącznie 1.137 stypendystów na kwotę 540.400 złotych.

kajoo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages