Zamek Drużynowym Mistrzem Polski do lat 16

2016-06-14 15:10:39(ost. akt: 2016-06-14 15:16:21)
Młodzi zawodnicy Zamku z trenerami w Kielcach

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniach 10-11.06.2016 r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 w Trójboju Siłowym. Po raz drugi w historii KS „Zamek” Kurzętnik wywalczył drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.
Jak poinformował nas Andrzej Kowalczyk, na ten sukces punktowało 5-ciu zawodników. Mistrzem Polski w kategorii +120 kg został Przemysław Garbicz z wynikami 165 kg w przysiadzie, 90 kg w wyciskaniu i 180 kg w martwym ciąg i łącznie 435 kg w trójboju, warto dodać że następnego dnia Przemek wygrał także kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Srebrny medal w kategorii do 120 kg wywalczył Jakub Rochewicz który w trójboju osiągnął 337,5 kg (130+ 57,5+150). Brązowe medale wywalczyli w kategorii do 105 kg Rafał Luliński z wynikiem 340 kg (125+67,5+ 147,5) i Sebastian Wasiewski w kategorii do 83 kg z wynikiem 360 kg w trójboju (145+60+155). Czwarte miejsce w kategorii do 53 kg zajął najmłodszy i najlżejszy uczestnik całych mistrzostw Jakub Lisiński, który w trójboju osiągnął 132,5 kg (42,5+30+60). W gronie dwudziestolatków tytuł Mistrza Polski w kategorii +120 kg wywalczył Filip Miśkiewicz, który zaliczył wszystkie podejścia osiągając w trójboju rekordowe 597,5 kg (215+132,5+250). Srebrny medal w kategorii do 120 kg wywalczył Tomasz Luliński osiągając w trójboju 565 kg (195+127,5+242,5). Podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka zaliczyli bardzo udany start, każdy zawodnik ustanowił nowe rekordy życiowe i wspólnie wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski. Wielkie podziękowania dla trenera Mirosława Kowalczyka, który znakomicie poprowadził  zawodników na pomoście.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.