środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Druhowie z Nielbarka teraz mają zaszczyt posiadania sztandaru

2016-06-13 12:15:00 (ost. akt: 2016-06-13 12:37:09)
Moment przekazania sztandaru druhom z Nielbarka

Moment przekazania sztandaru druhom z Nielbarka

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Nielbarku dołączyła do grona jednostek, które mają zaszczyt posiadania własnego sztandaru. Taki symbol łączący społeczność z organizacją skupiającą druhów ochotników, wręczono podczas oficjalnej uroczystości.

Na początek wszyscy spotkali się w kościele parafialnym w Brzoziu Lubawskim, gdzie podczas mszy odprawionej przez ks. Bernarda Zakrzewskiego, diecezjalnego kapelana strażaków, sztandar poświęcono. Dalsza część, już w formie capstrzyku, odbywała się przed remizą OSP w Nielbarku.

Gości, społeczność wsi, poczty sztandarowe oraz druhów powitał prezes OSP Waldemar Domżalski, natomiast historię pożarnictwa w Nielbarku przedstawił naczelnik Aleksander Piątkowski.

Kolejną, najważniejszą częścią uroczystości było przekazanie sztandaru jednostce i jego prezentacja przez poczet. Wydarzenie to było okazją do wręczenia zasłużonym strażakom odznak i medali resortowych. Nazwiska uhonorowanych i szersza relacja z uroczystości znajdą się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”. ul

WSPÓLNE ZDJĘCIE UCZESTNIKÓW UROCZYSTOŚCI W NIELBARKU


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages