środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Konkurs „Mistrz pięknego czytania” w szkole w Tereszewie

2016-06-04 11:53:32 (ost. akt: 2016-06-04 12:11:10)
Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu konkursu

Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu konkursu

Autor zdjęcia: Archiwum SP Tereszewo

W Szkole Podstawowej w Tereszewie odbył się powiatowy konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Do zmagań przystąpiło osiem szkół.

W konkursie udział wzięły reprezentacje ośmiu szkół podstawowych z: Biskupca, Brzozia Lubawskiego, Jamielnika, Krotoszyn, Kurzętnika, Marzęcicic, Nowego Miasta Lubawskiego oraz gospodarze.

Szkoła w Tereszewie ubiega się o nadanie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu, dlatego też zadaniem uczniów, którzy przybyli na konkurs, było czytanie fragmentów poezji i prozy Wandy Chotomskiej, która jest odznaczona Orderem Uśmiechu.

Każdy z uczestników otrzymał fragment tekstu i starał się go przeczytać najlepiej, jak potrafi. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Wystąpienia dzieci oceniało jury w składzie: Lucyna Lewon – nauczyciel bibliotekarz z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim, Dorota Barska i Malwina Zgierska — pracownice SP Tereszewo.

Najlepsza okazała się Julia Suszyńska ze Szkoły Podstawowej w Biskupcu. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Kuczyńskiej ze szkoły w Tereszewie, a trzecie zajęła Emilia Kozłowska ze szkoły w Kurzętniku. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które wręczała Wioletta Kozłowska, dyrektorka szkoły w Tereszewie.
Koordynatorką konkursu była Lucyna Piecha.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages