Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

2016-05-02 18:02:00 (ost. akt: 2016-05-03 16:46:11)
Zawodnicy z opiekunami jeszcze przed "startem"

Zawodnicy z opiekunami jeszcze przed "startem"

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.

Sześć zespołów ratowniczych (4 zespołów na poziomie gimnazjalnym i 2 zespoły szkół ponadgimnazjalnych) walczyło o zwycięstwo. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną poprzez rozwiązanie testu (stacja pierwsza), a także praktyczną, czyli udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach np. osoba nieprzytomna gdzie trzeba było zastosować resuscytację, a druga osoba poszkodowana przytomna - była to stacja druga.

Stacja trzecia: wypadek samochodowy, potracenie pieszego, trzech poszkodowanych, kierowca przytomny z raną ciętą ręki, pasażer w szoku powypadkowym, pieszy nieprzytomny z otwartym złamaniem nogi. Stacja czwarta: dwie osoby, jedna z obciętym palcem, druga mdlejąca.

Wśród uczniów gimnazjum I miejsce zajął zespół ratowniczy z Mroczna, II miejsce uczniowie z Bratiana, III miejsce gimnazjaliści z Kurzętnika, IV miejsce Nowe Miasto Lubawskie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, zaś II miejsce Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

W takcie gdy młodzież oczekiwała na poszczególne stacje, opiekunka Szkolnego Koła PCK przy Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku pani Małgorzata Hincman - Mróz przygotowała konkurs dla młodzieży gimnazjalnej pod hasłem” SMAKI NASZEJ SZKOŁY”.

Młodzież odpowiadała na 10 pytań zamkniętych, które dotyczyły sztuki kulinarnej, a dodatkowym zadaniem było spróbowanie ciasta przygotowanego przez młodzież I klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i wskazanie jak najwięcej składników. Zwyciężczynią tego konkursu była Wiktoria Mischker z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

ZSZ w Kurzętniku
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zygfryd #1986186 | 185.34.*.* 3 maj 2016 11:51

  Czy jest tam moderator ? a może przygrywała jakaś kapela ....'.. " W takcie gdy młodzież oczekiwała na poszczególne stacje "Szkoda że nie podano pytań i odpowiedzi - podszkolił bym się . Przeczytaj cały tekst: Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy - Kurzętnik http://kurzetnik.wm.pl/353597,Zawody-w-u dzielaniu-pierwszej-pomocy.html#ixzz47aJ GfKrU

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. oki #1985921 | 77.87.*.* 2 maj 2016 20:42

  Panie strażak moda modą, ale wypada się ogolić. Kilka lat nic nie robienia w PSP powoduje jeszcze większe lenistwo na emeryturze, ale za konkretne pieniądze .

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages