Filip Miśkiewicz szósty na Mistrzostwach Polski

2016-04-25 18:14:27(ost. akt: 2016-04-25 18:17:56)
Podczas dekoracji najlepszych zawodników

Autor zdjęcia: nidzica.wm.pl

W dniach 22-24.04.2016 r. w Nidzicy odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 20-tu w Podnoszeniu Ciężarów. W mistrzostwach udział wzięło dwóch kurzętnickich sztangistów. Filip Miśkiewicz wywalczył szóste miejsce.
W mistrzostwach udział wzięło dwóch kurzętnickich sztangistów, podopiecznych trenera Andrzeja Kowalczyka — Filip Miśkiewicz i Tomasz Luliński, którzy rywalizowali w najcięższej kategorii wagowej +105 kg, w której wystartowało 18 sztangistów z całego kraju.

Bardzo dobre szóste miejsce zajął Filip Miśkiewicz, który w rwaniu zaliczył 122 kg i w podrzucie 145 kg, co w dwuboju dało mu 267 kg. Filip w trzecim podejściu podrzutu uporał się z ciężarem 150 kg, dwóch sędziów dopatrzyło się jednak błędu technicznego i podejście nie zostało uznane. Filip zaliczył bardzo udany start ustanowił nowe rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju i jako szósty zawodnik wystąpił w ceremoniale dekoracji najlepszych zawodników tej kategorii.

Debiutujący w tej grupie wiekowej Tomasz Luliński zajął dobre dwunaste miejsce ustanawiając nowy rekord życiowy
w rwaniu 107 kg, zaliczając pewnie 135 kg w podrzucie, ustanowił także nowy rekord życiowy w dwuboju 242 kg.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.