Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Wycieczka do Torunia i powiatowy konkurs w szkole w Tereszewie

2016-04-25 16:39:41 (ost. akt: 2016-04-25 16:47:31)
Na pamiątkowej fotografii z wycieczki do Torunia

Na pamiątkowej fotografii z wycieczki do Torunia

Autor zdjęcia: Archiwum SP Tereszewo

Otrzymaliśmy kolejne wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Tereszewie. W ostatnim czasie uczniowie tej szkoły pojechali na wycieczkę do Torunia. W tereszewskiej placówce oświatowej odbył się też Powiatowy Konkurs Matematyczny.

* Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Tereszewie wraz z opiekunami wyjechali, by zwiedzać Toruń. W planie wycieczki było Muzeum Piernika. Była to okazja do interaktywnego poznania historii miasta i piernikarstwa. W muzeum w magiczny sposób można przenieść się do XVI wiecznej piernikarni, po krótkim terminowaniu pod okiem mistrza, zdobyć się uprawnienia czeladnicze a następnie stworzyć i wypiec swój własny piernik. Kolejnym punktem zwiedzania był Dom Legend Toruńskich. Jest to połączenie muzeum i teatru, w którym odbywają się interaktywne spektakle. Odwiedzający to miejsce wcielają się w role, przebierają się i wykonują niecodzienne zadania. Wizyta jest pełna emocji i humoru. Podczas wycieczki starczyło także czasu na spacer po toruńskiej starówce i zobaczenie Krzywej Wieży. Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Zyta Rogowska, Barbara Rogowska, Dorota Barska i Genowefa Cichewicz- kierownik wycieczki.

* W dniu 20 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Tereszewie po raz drugi przeprowadzono Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych.
Do matematycznych zmagań przystąpiło dziewięć szkół z
powiatu nowomiejskiego: SP Biskupiec, SP Bratian, SP Gwiździny, SP Krotoszyny, SP Marzęcice, SP Montowo, SP nr 1 Nowe Miasto Lubawskie, SP Zajączkowo oraz organizator SP Tereszewo.
Uczestnicy w czasie 60 minut rozwiązali test zawierający 20 zadań ( zadania zamknięte, zadania tzw. krótkiej odpowiedzi oraz zadania otwarte). Pod czujnym okiem komisji , po
zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszych matematyków
powiatu. Bezkonkurencyjna okazała się uczennica Szkoły
Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim
Joanna Dąbrowska. Drugie miejsce uzyskała Agata Leśniewska
reprezentantka Szkoły Podstawowej im ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach, zaś trzecie miejsce wywalczył Wiktor Sadowski ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu. Laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali upominki
ufundowane przez Sklepik Szkolny działający w SP w Tereszewie.
Koordynatorkami konkursu były p.Mariola Kopistecka oraz p.Joanna Ruszkowska.

Natalia Grzesiak — SP TereszewoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages