Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Dwubój siłowy o puchar Ryszarda Wiśniewskiego

2016-03-15 11:07:13 (ost. akt: 2016-03-15 11:10:02)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Zespole Szkół w Marzęcicach odbyły się już 23. Zawody w Dwuboju Siłowym o Puchar Ryszarda Wiśniewskiego, znanego zawodnika sportów siłowych i działacza społecznego. W zawodach brało udział 42 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Na zaproszenie organizatorów na zawody skorzystały drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jamielniku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim oraz gospodarzy. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali w dwóch konkurencjach: podciąganiu się na drążku i w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Uczestnikom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca każdej z konkurencji wręczono puchary. Pucharem również uhonorowano każdą z uczestniczących drużyn. Szczególne podziękowania należą się Ryszardowi Wiśniewskiemu z Nielbarka, animatorowi sportów siłowych, który od pierwszej edycji zawodów jest współorganizatorem zawodów i fundatorem nagród.

W klasyfikacji ogólnej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, przed Szkołą Podstawową im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim oraz Szkołą Podstawową nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach przed Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jamielniku.

Indywidualnie w wyciskaniu sztangi leżąc w szkołach podstawowych I miejsce z wynikiem 40 kg zajął Łukasz Kliniewski z Marzęcic, II miejsce z wynikiem 37,5 kg Zbigniew Czapliński, a III miejsce także z wynikiem 37,5 kg Nikodem Zieliński (obaj z Kurzętnika). W grupie gimnazjalistów najwięcej wycisnął Adam Kaliński z Jamielnika — 97,5 kg, II miejsce zajął Bartosz Nitka z Nowego Miasta Lubawskiego z wynikiem 92,5 kg, a III miejsce Przemysław Garbicz z Kurzętnika z wynikiem 90 kg. W podciąganiu na drążku wśród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajął Jakub Sobiech z 19 podciągnięciami, II miejsce Piotr Ziętarski z 13 podciągnięciami (obaj z Marzęcic), a III miejsce zajął Roman Kalisz z Kurzętnika z 11 podciągnięciami. Wśród gimnazjalistów podium zajęli uczniowie gospodarzy kolejno Jan Domżalski z 42 podciągnięciami, Tomasz Sarnowski z 42 podciągnięciami i Patryk Grzonkowski z 40 podciągnięciami.

Arkadiusz Kamiński

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NML #1954443 | 109.196.*.* 15 mar 2016 22:00

  Chyba jednak mogą dźwigać;) http://kulturystyka.pl/tren ing-silowy-a-wiek/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tak to? #1954431 | 109.196.*.* 15 mar 2016 21:50

  http://www.kulturysta.com/w-jakim-wieku- mozna-zaczac-trenowac-na-silowni/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jak to? #1954317 | 94.254.*.* 15 mar 2016 20:19

  Dziwna sprawa!!! Chyba dzieciaki nie powinny dźwigać takich ciężarów. Ktoś powinien poczekać ze swoimi ambicjami aż dorosną.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages