Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Charytatywna niedziela w ZSZ

2016-03-14 14:51:00 (ost. akt: 2016-03-15 13:14:12)
Moment otwarcia festynu

Moment otwarcia festynu

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku po raz kolejny zachwycił, pokazał, na co stać szkolną brać z jego murów. Trzecia edycja Festynu Charytatywnego przeznaczona była dla Kamila Najdrowskiego, Rafała Kłosowskiego i Piotra Jankowskiego i jak zwykle należała do świetnie przygotowanych!

Miniona niedziela przyciągnęła do ZSZ w Kurzętniku tłumy... Uczestnicy festynu kierowali się nie tylko ciekawością tego wyjątkowego wydarzenia, ale przede wszystkim potrzebą niesienia pomocy.

Bo dzięki datkom, które przez niemal cały dzień wrzucane były do szkolnych puszek, trzej uczniowie ZSZ mogą liczyć m.in. na kontynuację leczenia i dalszą rehabilitację.

Spotkanie rozpoczął Mirosław Wodara, dyrektor szkoły. Przedstawił prowadzących Festyn oraz koordynatorkę wydarzenia — Małgorzatę Hincman - Mróz. Tradycją stało się huczne otwarcie festynu. Taką atrakcję, dzięki wystrzałowi z hakownicy, przygotowała XXVI Chorągiew Zamku Bratjan i Nowego Miasta. Strzał ten został zlicytowany — zwycięzca, Zbigniew Ziejewski, radny Rady Powiatu, wsparł festynową zbiórkę kwotą 300 zł.

W szkolnych korytarzach unosił się zapach słodkich wypieków i lokalnych potraw — od pysznych wędlin, po swojski smalec. Nie zabrakło kramów z gadżetami i kącików zainteresowań. Podczas festynu cały czas dostarczano publiczności wrażeń artystycznych — a to tancerze z Remmic Art University i kurzętnickiego przedszkola chwytali za serca, a to Orkiestra Dęta z Kurzętnika pieściła uszy, a to profesjonalne pokazy kickboxingu zapierały dech...

Był także bieg charytatywny, który cieszył się ogromną frekwencją! Zamiast pistoletu startowego był strzał z hakownicy, który oddał Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno.

Atrakcji było co niemiara! Każdy znalazł dla siebie coś miłego... Więcej informacji w piątkowym numerze "Gazety Nowomiejskiej".

kajoo

Bieg na Piątkę:
Kurzętnik po raz kolejny pokazał, że warto tam wracać. Tym razem za sprawą festynu charytatywnego, z którego środki zostaną przekazane trzem uczniom ZSZ. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielne popołudnie, trzynastego marca, bieżącego roku i przyniosło ponad 9.358 zł dochodu, który zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopców.
Nowym i już bardzo popularnym elementem festynu był 'Bieg na Piątkę'. To wydarzenie, które przyniosło 1108.40 zł, przyciągnęło aż 117 amatorów rekreacji na świeżym powietrzu- wśród których nie zabrakło uczniów i nauczycieli ZSZ, ale także, co bardzo nas cieszy, Wójta Gminy Kurzętnik, Pana Wojciecha Dereszewskiego, który zawsze aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy sportowe i charytatywne. Ponadto gościliśmy przedstawicieli wielu lokalnych grup biegowych, wśród których najliczniejszą okazało się stowarzyszenie 'Kurzętnik Biega.'
Trasę biegu zabezpieczali dla nas strażacy z OSP Sugajenko, którymi kierował Pan Marian Wrzosek- serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za zapewnienie nam bezpieczeństwa na trasie biegu.
To wydarzenie z pewnością nie odbyłoby się bez pomocy i ogromnego nakładu pracy wielu osób. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Monice Jankowskiej, Karolinie Ochlak, Piotrowi Różyckiemu- uczniom ZSZ, oraz Rafałowi Ziółkowskiemu, uczniowi LO im. C.K. Norwida, za wsparcie i ogrom zainwestowanego w przygotowania czasu. Klasie I TŻiUG należą się podziękowania za przygotowanie posiłku regeneracyjnego- grochówka, którą nam zaserwowali cieszyła się ogromną popularnością wśród biegaczy.
Liczymy, że pierwsza edycja biegu była dla was pozytywnym doświadczeniem i fundamentem pod organizację kolejnych edycji tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu i do zobaczenia za rok.
Katarzyna Kotłowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages