Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Wielkoorkiestrowe granie na Kurzej Górze i w Mrocznie

2016-01-11 10:38:34 (ost. akt: 2016-01-11 11:07:04)
Światełko do nieba na stoku

Światełko do nieba na stoku

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Wyjątkowy dzień, do jakich zaliczyć można finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest już za nami. W minioną niedzielę otworzyliśmy serca i portfele, by wspomóc potrzebujących.

24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się (co jest już tradycją) w Zespole Szkół w Mrocznie. Placówka tętniła życiem, bowiem nie tylko w auli wiele się działo. W hali sportowej rozgrywano mecze piłki nożnej, zaś wisienką na torcie był turniej siatkówki, w którym nauczyciele zmierzyli się z uczniami!

W auli natomiast odbywały się licytacje, w których chętnie uczestniczyła licznie zgromadzona publiczność . Odbyło się też mnóstwo występów — od wokalnych po taneczne. Był także wyjątkowy pokaz mody!

Finał w Kurzętniku można zaliczyć do najbardziej spektakularnych w okolicy! Atrakcje (licytacje i liczne występy, w tym taneczne, wokalne i Orkiestry Dętej) odbywały się w Gminnym Centrum Kultury, jednak wieczorem zabawę przeniesioną na Kurzą Górę.

Rozpoczął ją występ grupy Wena działającej pod okiem Małgorzaty Gołdon. Następnie obejrzano światełko do nieba. Widok był niesamowity — nieczęsto można obejrzeć fajerwerki na prawdziwym stoku narciarskim! Co więcej, nie tylko narciarze i snowboardziści uczestniczyli w imprezie, ale i wielu innych, którzy na Kurzą Górę przyjechali, by wziąć udział w 24. finale i przy okazji zwiedzić tę niezwykłą atrakcję powiatu.

Kolejnymi punktami spotkania były licytacje karnetów narciarskich, dzięki którym do puszki WOŚP wpadła spora sumka. Następnie zaproszono na koncert. Zagrał Paragon Blues Band, który zabawiał publiczność bluesowymi coverami i kawałkami własnego autorstwa. Tuż po nich wystąpił zespół Sunflowers, który porwał słuchaczy muzyką reggae.

O wynikach zbiórki na rzecz WOŚP sztabów z powiatu nowomiejskiego napiszemy w kolejnym numerze "Gazety Nowomiejskiej" z dnia 15 stycznia 2016 roku!


kajoo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages