Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wigilia gminna z podsumowaniem roku w Kurzętniku

2015-12-22 12:05:30 (ost. akt: 2015-12-22 12:10:44)
Jubilaci na pierwszym planie wraz z gospodarzami wigilii

Jubilaci na pierwszym planie wraz z gospodarzami wigilii

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Gminne, wigilijne spotkanie w Kurzętniku wpisało się od wielu lat w lokalną tradycję. Oprócz występów artystycznych, życzeń, opłatka jest to okazja do podsumowania roku samorządowego i nie tylko.

Tradycyjnie z zaproszenia skorzystali przedstawiciele organizacji społecznych, samorządu i szefowie firm, służb oraz instytucji. Pierwszym punktem uroczystości był występ teatralny dzieci z Tereszewa z przedstawieniem jasełkowym. Nie zabrakło krótkiego koncertu zespołu śpiewaczego Anibabki w świątecznym repertuarze i występu orkiestry dętej pod batutą Mariusza Brzezickiego.

Magia świąt Bożego Narodzenia niesie ze sobą wiele radości, ale też skłania do refleksji i głębokich podsumowań mijającego roku, który w naszej gminie obfitował wieloma dobrymi wydarzeniami. Mamy się nieskromnie czym pochwalić, ale jest to zasługa wielu obecnych na tej sali osób — powiedział Wojciech Dereszewski, wójt kurzętnickiej gminy
Po gospodarzu gminy do gości spotkania przemówili — Jolanta Szulc, radna sejmiku województwa, Andrzej Ochlak, starosta powiatu i Zbigniew Lewicki, przewodniczący rady gminy.

Na uroczystość wigilijną zaproszone zostały pary małżeńskie obchodzące złote gody, by wręczyć im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilatów przedstawimy na łamach „Gazety Nowomiejskiej”, która ukaże się już jutrzejszą środę. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages