Ostatnie w tym roku starty kurzętnickich zawodników

2015-11-23 16:02:03(ost. akt: 2015-11-23 16:13:41)
Na pamiątkowej fotografii z mistrzostw w Bezledach

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniu 21.11.2015 w Bezledach odbyły się Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów, połączone z XI Memoriałem im. Ryszarda Rysztowskiego w Podnoszeniu Ciężarów.
W Mistrzostwach udział wzięło dziewięciu młodych sztangistów z kurzętnickiej sekcji podnoszenia ciężarów. W rywalizacji na "technikę" udanie zaprezentowali się dziesięcioletni Nikodem Kowalczyk i jedenastoletni Paweł Kowalczyk. W kat. wag. 62 kg zdecydowanie zwyciężył Karol Badowski
który w dwuboju zaliczył 159 kg na co złożyło się 68 kg w rwaniu i 91 kg w podrzucie.
W kat. wag. 77 kg piąte miejsce zajął Sebastian Wasiewski uzyskując w dwuboju 128 kg (55+73).
W kat. wag. 94 kg trzecie miejsce zajął Rafał Luliński 125 kg (58+67). W kat. wag. 105 kg drugie miejsce wywalczył Radosław Kołodziejski 207 kg (87+120), a trzecie Jakub Rochewicz
111 kg (48+63). W kat. wag. +105 kg drugie miejsce wywalczył Tomasz Luliński 236 kg (95+141), trzecie miejsce w tej samej kategorii wywalczył Przemysław Garbicz 215 kg (100+115).

W punktacji Sinclaira do lat 15-tu zwycięzcą mistrzostw został Karol Badowski a tuż za nim uplasował się Przemek Garbicz, do lat 17-tu drugie miejsce zajął Tomasz Luliński a trzecie Radek Kołodziejski.

W XI Memoriale im. R. Rysztowskiego drużyna w składzie Tomasz Luliński, Karol Badowski, Radek Kołodziejski i Przemysław Garbicz zajęła wysokie trzecie miejsce za co otrzymała okazały puchar. Podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka w ostatnim starcie w tym roku zaprezentowali się doskonale, ustanowili nowe rekordy życiowe w poszczególnych bojach, zdobywając przy tym medale, nagrody i cenne doświadczenie startowe.

Jednym z sędziów na mistrzostwach był wiceprezes LUKS TKKF Kurzętnik Mirosław Kowalczyk.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.