Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Niepodległościowa wieczornica w Kurzętniku

2015-11-14 14:49:00 (ost. akt: 2015-11-14 14:51:00)
Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie ze szkoły w Brzoziu Lubawskim

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie ze szkoły w Brzoziu Lubawskim

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się wczoraj wieczornica z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego. Potem kilka słów do zebranych, dotyczących znaczenia niepodległości, skierował wójt Wojciech Dereszewski. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie ze szkoły w Brzoziu Lubawskim.

Następnie odbył się konkurs recytatorski “Drogi do niepodległej” dla uczniów szkół podstawowych gminy Kurzętnik. Wystąpiło dziewięciu młodych recytatorów. Pierwsze miejsce jury przyznało Natalii Szałkowskiej, uczennicy Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Drugie miejsce przypadło Karolinie Kasprzyckiej ze szkoły w Marzęcicach, a trzecie zajęła Joanna Ząbkiewicz z placówki oświatowej w Tereszewie. Wyróżniono Julię Jadłowską ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim.

Przed publicznością wystąpili też uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Noblistów Polskich w Kurzętniku. Zaprezentowali spektakl “Spotkanie noblistów”. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z GCK, kilka pieśni patriotycznych zaśpiewały “Anibabki”. Swój talent wokalny zaprezentowała też Beata Kulkowska, uczennica kurzętnickiego ZSZ, laureatka Międzywojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Nowym Mieście. Kilka słów do zebranych powiedział również Zbigniew Lewicki, przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik, a na koniec wszyscy zaśpiewali “Rotę. Po spotkaniu wszystkich zaproszono do skosztowania “niepodległościowych”, biało-czerwonych kanapek.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages