Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Uroczysta sesja z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego

2015-10-03 09:00:00 (ost. akt: 2015-10-03 08:43:21)
Goście uroczystej sesji

Goście uroczystej sesji

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

W gminie Kurzętnik zorganizowano uroczyste spotkanie radnych i działaczy samorządowych, podczas którego wyróżniono osoby wspierające gminę.

Okazją do zwołania uroczystej sesji było uczczenie 25. rocznicy powstania samorządu terytorialnego. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem zgromadzonych przez wójta Wojciecha Dereszewskiego, a kolejnym punktem była prezentacja filmu, dzięki któremu gościom przybliżono najważniejsze inwestycje w gminie i jej osiągnięcia.

Następnie radni podjęli uchwałę, na mocy której ministrowi Piotrowi Żuchowskiemu nadano tytuł Honorowego Obywatela Gminy Kurzętnik. Gwoli ścisłości dodajmy, iż pan Żuchowski jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnym Konserwatorem Zabytków.

Podczas sesji goście wysłuchali wykładu dr. Józefa Strzeleckiego „Droga do polskiej samorządności”. Dalej wójt gminy podziękował wszystkim osobom, które brały udział w przemianach gospodarczych i kulturalnych gminy. Wręczył im odznaki Za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej oraz Podziękowania z okazji 25- lecia polskiej transformacji.

Pogratulowano także Wiesławowi Gostkowskiemu, właścicielowi firmy „Irwega” za zdobyty tytuł Kosyniera Przedsiębiorczości 2015 roku. Na zakończenie uroczystej sesji wysłuchano koncertu muzyki operetkowej przygotowanej przez Zespół Muzyczny Camareta Wladislawia.

kajoo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages