Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Sobotni festyn z kajakarzami w Partęczynach

2015-08-02 18:00:43 (ost. akt: 2015-08-02 13:34:25)
Podczas wyścigu kajakowego w Partęczynach

Podczas wyścigu kajakowego w Partęczynach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przy okazji 55. edycji Międzynarodowego Spływu Kajakowego „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą” w Partęczynach zawitali kajakarze. Wczoraj, w sobotę, odbył się z ich udziałem festyn na partęczyńskiej plaży.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych Usytuowanych nad Jeziorem Wielkie Partęczyny koło Tereszewa.

Zebranych gości, kajakarzy i wczasowiczów powitał na festynie Krzysztof Wietecha, prezes stowarzyszenia. Minutą ciszy uczczono pamięć Lecha Bolta, dotychczasowego komandora spływów, który zmarł w czerwcu tego roku. Pamiątkowy puchar od prezesa Wietechy odebrał jego syn Wiesław. Przedstawiciele władz lokalnych — Teresa Łątkowska, zastępca wójta gminy Kurzętnik oraz Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego podziękowali kajakarzom za organizację spływu i życzyli miłego wypoczynku w Partęczynach i na wodnym szlaku. Wodniacy podarowali samorządowcom i prezesowi stowarzyszenia pamiątkowe patery, w dowód podziękowania za gościnę.

Po części oficjalnej przyszedł czas na festynową zabawę, a poprowadził ją Arek Koźmiński, kierownik ośrodka. Były konkursy z nagrodami i zabawy dla najmłodszych. Nie zapomniano też o dorosłych. Wyścigi kajakowe wygrał Józef Nowicki z Łodzi. Drugi był Wojciech Mania z Nowego Miasta Lubawskiego, a trzeci Filip Ewloszek z Golubia Dobrzynia. Konkurs przeciągania liny w wodzie wygrała drużyna „Leszcze” z Nowego Miasta Lubawskiego. Na drugim miejscu znalazła się ekipa Duff Dark — Sosnowiec i Szczecin. Pierwsze miejsce w konkursie siłaczy wywalczył Łukasz Mrozik z Karbowa, a drugie zajął Grzegorz Muszalski.
Wieczorem wszystkich zaproszono do zabawy przy dźwiękach muzyki nowomiejskiego zespołu Denim.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages