Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Zabrali mi dane bezterminowo uprawnienia...

2015-06-29 21:50:20 (ost. akt: 2015-06-29 21:54:13)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Otrzymaliśmy list od mieszkańca Brzozia Lubawskiego, któremu odebrano przyznane bezterminowo uprawnienia do parkowania pojazdu w miejscu dla inwalidów i osób niepełnosprawnych.

Powie ktoś, że sprawa o której piszę to błahostka, bo dotyczy tylko pozwolenia na parkowanie w miejscu dla inwalidów i osób niepełnosprawnych. Jednak dla mnie, właśnie człowieka niepełnosprawnego w stopniu umiarkowanym z nadszarpniętym poważnie zdrowiem, któremu ten przywilej, ni stąd ni zowąd zabrano, to krzywda i utrudnienie życia. Tacy jak ja, niegdyś dosłownie tyrali i budowali ten kraj, każdy myślał, że przynajmniej w jesieni życia będzie trochę lepiej. Jednak jest zupełnie inaczej. W moim przypadku, w 2006 roku komisja uznała, że słabe zdrowie upoważnia mnie do posiadania karty parkingowej niepełnosprawnych i takową otrzymałem z zaznaczeniem o bezterminowej ważności. Nadmienię, że mam zaawansowane zwyrodnienie kręgosłupa i stwierdzoną osteoporozę. Uprawniony jestem do korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji, przez co rozumie się usługi terapeutyczne i opiekuńcze oraz rehabilitacyjne, świadczone przez placówki pomocy społecznej i organizacje pozarządowe. Wymaga to ciągłego przemieszczania samochodem i co za tym idzie parkowania. Nie najgorzej z miejscami postojowymi jest w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie często bywam, ale w Brodnicy, nie dość, że nie ma parkingów, to wszystkie są płatne. Tam właśnie najczęściej korzystam z placówek rehabilitacyjnych. Pytam więc — dlaczego teraz ktoś powiedział, że jest inaczej i uprawnienia mojej karty postojowej za chwilę będą już nieważne? A zadecydowała o tym pani doktor z Ostródy, która mnie zbadała. Badanie to było zgoła śmieszne, bowiem lekarka kazała się położyć na kozetkę i poruszała w różne strony moimi nogami. Na tej podstawie Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności uznał, że nie spełniam przesłanek określonych w Prawie o Ruchu Drogowym i w rezultacie otrzymałem odmowę posiadania wspomnianej karty. Komisja przy tym stwierdziła, że nadal jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym.
Moje rozgoryczenie takim traktowaniem jest wielkie, a jestem przekonany, że owe decyzje przychodzą „z góry”, tu są tylko bezmyślnie, mechanicznie egzekwowane, natomiast na wszystkim cierpi szary obywatel
...


Mieszkaniec Brzozia Lubawskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stańczyk #1765720 | 95.49.*.* 30 cze 2015 15:28

  Czcigodny Panie, wbrew temu co Pan pisze, uprawnień do parkowania nie dostał Pan bezterminowo. Bezterminowe było orzeczenie o niepełnosprawności (i ono obowiązuje nadal, nowe orzeczenie stopień Pańskiej niepełnosprawności najpewniej potwierdziło (chyba, że faktyczny stan zdrowia się zmienił), a zmieniły się tylko jego konsekwencje. Otóż dotąd takie właśnie orzeczenie uprawniało do karty parkingowej, a teraz nie uprawnia. Dzięki temu ludzie mający rzeczywiste problemy z poruszaniem się maja większe szanse znaleźć wolną kopertę, dotąd zajmowaną przez ludzi, których problem polega na tym, że "jak parę kroków przejdą to się strasznie zasapią". Może właśnie ruch w postaci kilkudziesięciu dodatkowych kroków, które wymusi na Panu brak karty parkingowej, wpłynie zbawiennie na Pańskie serce? Zdrowia życzę, z pełną świadomością, że są to życzenia dokładnie odwrotne niż życzenia przyznania karty parkingowej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec NML #1765603 | 178.36.*.* 30 cze 2015 12:41

  Osoby naprawdę niepełnosprawne powinny móc parkować na miejscach dla niepełnosprawnych. Ale jak w Nowym Mieście Lubawskim obserwuję jakie to osoby mają uprawnienia i parkują na miejscach dla niepełnosprawnych - to serdecznie im życzę, żeby STALI SIĘ tak niepełnosprawnymi, dla których te miejsca są przeznaczone !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zed #1765519 | 164.126.*.* 30 cze 2015 10:28

   Dobrze, że nie wystąpiła z wnioskiem do starosty o skierowanie na badania lekarskie dla kierowców. Lepiej mieć bowiem prawko, niż nie mieć karty parkingowej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Borys #1765439 | 77.87.*.* 30 cze 2015 07:43

   Prawdą jest że niektórzy potrzebują takich kart,ale jeszcze większa prawda że wielu z was blokuje miejsca a karty ma od wielu lat nieważne a jeszcze inni jeżdżą na kartach swoich zmarłych krewnych.Tak jak waloryzacja tak i dobrze że są co jakiś czas kontrole.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages