Po mistrzostwach w Kielcach

2015-06-22 16:27:30(ost. akt: 2015-06-22 16:30:46)
Na pamiątkowym zdjęciu z Kielc

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniach 19-21.06.2015 r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 i 20 oraz weteranów w Trójboju Siłowym.
W kat. wag. 83 kg do lat 16-tu srebrny medal wywalczył Rafał Luliński z wynikiem 312,5 kg na co złożyło się 115 kg w przysiadzie, 60 kg w wyciskaniu i 137,5 kg
w martwym ciągu. Warto dodać że Rafał był najmłodszym zawodnikiem mistrzostw. W kat. wag. 83 kg do ostatniego podejścia o brązowy medal walczył debiutujący w imprezie tej rangi Sebastian Wasiewski który w trójboju osiągnął 295 kg (115+45+135). W gronie dwudziestolatków bardzo dobrze poradzili sobie
siedemnastolatkowie Tomek Luliński i Radosław Kołodziejski. Tomek minimalnie przegrał brązowy medal zajmując czwarte miejsce w kat. 120 kg z wynikiem
525 kkg (192,5+110+222,5 kg). Radek trafił na silnie obsadzoną kat. wag. 105 kg
zajmując ostatecznie siódme miejsce z wynikiem 455 kg. Start podopiecznych Andrzeja Kowalczyka należy udać za bardzo udany, ustanowili nowe rekordy życiowe we wszystkich bojach i wywalczyli okazały puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Bardzo dobrze w gronie weteranów, którzy startowali w specjalistycznym sprzęcie zaprezentował się niezawodny Piotr Markiewicz. Piotr wywalczył srebrny
medal w kat. wag. 66 kg z wynikiem 547,5 kg (200+127,5 +220).