środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Pouczmy się angielskiego, Mamo!

2015-06-22 13:32:55 (ost. akt: 2015-06-22 13:44:31)

Autor zdjęcia: Katarzyna Pukalska

Let's learn English Mum! to tytuł projektu, który realizowany był z ZS w Marzęcicach. Uczniowie dwóch klas zerowych oraz ich rodzice "szlifowali" język angielski na zajęciach pozalekcyjnych od września 2014 r. do czerwca 2015 r.

W Zespole Szkół w Marzęcicach od września 2014 r. do czerwca 2015 r. realizowany był projekt Let's learn English Mum!. Jeden z projektów programu English Teaching. Autorem, koordynatorem oraz nauczycielem projektu jest pani Katarzyna Pukalska, nauczyciel języka angielskiego w ZS w Marzęcicach, która jest uczestnikiem ścieżki English Teaching Activities.

Projekt w ciekawy sposób skupiał uczniów dwóch klas zerowych, nauczycieli, rodziców oraz innych partnerów lokalnych wokół jednego wspólnego celu: nauki języka angielskiego prowadzonej w ciekawych, nieszablonowych formach. Uczniowie raz w tygodniu poprzez zabawę uczyli się pierwszych słów po angielsku, śpiewali piosenki oraz oglądali bajki w tym języku. Ciekawym urozmaiceniem były zajęcia z rytmiki oraz spotkania z native speakerem. Odbył się również konkurs piosenki angielskiej, spotkanie ze strażakami oraz uczniowie zaprezentowali się przed paniami z KGW w Marzęcicach z okazji Dnia Matki.

W dniu 19 czerwca 2015 r. odbyło się zakończenie projektu z udziałem dzieci, rodziców oraz osób współpracujących przy projekcie. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Po oficjalnej części wszyscy mogli porozmawiać przy poczęstunku wspólnie przygotowanym przez koordynatora, rodziców oraz GS Marzęcice.

Projekt obejmował również pięć spotkań warsztatowych: dziecko plus rodzic, w czterech grupach po 10 uczniów. Uczestnicy uczyli się podstawowych zwrotów jak się przedstawić po angielsku, rodzice zapoznali się z ciekawymi stronami na których ich pociechy mogą szlifować język angielski oraz w jaki sposób można kontrolować dzieci w sieci, poznawali słownictwo związane z Bożym Narodzeniem oraz tworzyli drzewo genealogiczne. Ostatnie warsztaty związane były z jedzeniem, na którym uczestnicy przygotowywali sałatki owocowe.

— Bardzo się cieszę, że moje dziecko może poznawać język angielski. Dla mnie również spotkania warsztatowe są czymś nowym. Mimo, że sama nie uczyłam się tego języka jestem przekonana, że wspólna zabawa podczas tych spotkań pozwoli mi przekonać się,że pracując razem z dzieckiem również ja mogę nauczyć się czegoś nowego, a jednocześnie być dobrym przykładem dla mojego synka — powiedziała jedna z mam.

W ramach przyznanej kwoty zakupiono kamerę, aparat fotograficzny, gry edukacyjne, słowniki obrazkowe. Dzięki hojności rodziców zaprojektowano logo projektu oraz zakupiono materiały promocyjne z logiem projektu: znaczek do przypięcia z imieniem dziecka, worek na kapcie oraz torbę na zakupy.

autor: K. Pukalska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: kpukalska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages