Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

"Bateriacy" z Brzozia Lubawskiego w natarciu

2015-06-20 11:52:49 (ost. akt: 2015-06-20 12:01:42)
Uczniowie z Brzozia Lub. biorą udział w projekcie "Materia Baterii"

Uczniowie z Brzozia Lub. biorą udział w projekcie "Materia Baterii"

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim biorą udział w projekcie i konkursie na kampanię edukacyjno – promocyjną "Materia Baterii" dotyczącą prawidłowego postępowania z bateriami i akumulatorami.

Koordynatorkami przedsięwzięcia są nauczycielki Zyta Fimiarz i Ewa Leśniewska. „Bateriacy", bo tak została nazwana grupa realizująca projekt, wykonali szereg zadań i przedsięwzięć dotyczących postępowania ze zużytymi bateriami. Kampanię edukacyjno-promocyjną skierowano zarówno do społeczności szkolnej, jak i lokalnej.


Zrealizowano następujące działania:
- Podczas zebrania z rodzicami wychowawcy klas skierowali do rodziców krótkie informacje o zagrożeniach ze strony zużytych baterii, a uczniowie rozdali około 40 ulotek propagujących właściwe zachowania z zużytymi bateriami.
- Napisano kodeks postępowania z zużytymi bateriami.
- „Bateriacy” utworzyli cztery nowe punkty zbiórki zużytych baterii w najbliższych miejscowościach i opracowali mapkę ich rozmieszczenia.
- Przeprowadzono siedem lekcji dydaktycznych „Co należy wiedzieć o bateriach?” dla wszystkich uczniów szkoły- od przedszkola do klasy szóstej.
- Dyrektorka szkoły nawiązała współpracę z Organizacją Odzysku REBA.
- Przeprowadzono wywiad z wójtem Gminy Kurzętnik Wojciechem Dereszewskim o funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami. Ponadto gospodarz gminy udzielił dokładnej informacji na temat odpadów wielkogabarytowych, zużytych baterii i akumulatorów.
- Wykonaliśmy edukacyjną grę planszową pt. ”EKO-BATERIA”.
- Zorganizowaliśmy dla klasy II i III konkurs plastyczny na plakat promujący właściwe postępowanie z zużytymi bateriami.

Zużyte baterie to wielkie zagrożenie dla środowiska i człowieka - zmniejszymy je, gdy będziemy wszyscy tego świadomi i odpowiedzialni!

SP Brzozie Lub.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages