Kurzętniccy zawodnicy wrócili zadowoleni z Siedlec

2015-05-18 18:53:33(ost. akt: 2015-05-18 18:58:20)
Zadowoleni zawodnicy z trenerem

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniach 15-17.05.2015 r. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w Podnoszeniu Ciężarów. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi sztangiści LUKS TKKF Kurzętnik.
W kat. wag. +85 kg do lat 15-tu złoty medal wywalczył Przemysław Garbicz, który do ostatniego podejścia musiał odpierać ataki na pierwsze miejsce podium. Wyniki
Przemka to 86 kg w rwaniu, 104 kg w podrzucie i łącznie w dwuboju 190 kg.

W tej samej kategorii szóste miejsce zajął debiutujący na zawodach tej rangi Rafał Luliński 123 kg (53+70). W gronie siedemnastolatków w kat. wag. +94 kg srebrny
medal z imponującym wynikiem wywalczył Tomasz Luliński. Tomek zaliczył wszystkie podejścia, ustanowił nowe rekordy życiowe w obu bojach i dwuboju 241 kg (101+140). W tej samej kategorii pechowe, czwarte miejsce zajął Radosław Kołodziejski. Radek bardzo dobrze wystartował ustanowił nowe rekordy życiowe w podrzucie i dwuboju, włączył się do walki o brązowy medal, ale ostatecznie
trochę zabrakło i musiał zadowolić się miejscem tuż za podium z wynikami 90 kg w rwaniu i 125 kg w podrzucie, co w dwuboju dało mu 215 kg.

Zawodnicy z trenerem Andrzejem Kowalczykiem dziękują Warmińsko-Mazurskiemu Zrzeszeniu LZS za sfinansowanie udziału w mistrzostwach.