Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Razem biegamy, lasy podziwiamy

2015-04-29 22:32:54 (ost. akt: 2015-05-15 13:33:27)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W ramach obchodów Dnia Ziemi, Dni Przyjaciół Lasu, społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Przyjaciół Ziemi w Zespole Szkół w Marzęcicach wraz z zaproszonymi gośćmi, wzięła udział w „Biegu dla Ziemi”-„Biegamy Lasy Podziwiamy”

Bieg odbył się późnym popołudniem na terenie Leśnictwa Ostrówki. W przeddzień biegu, uczniowie z opiekunami oraz przedstawicielem koła uprzątnęli teren lasu, wokół wiaty, którą udostępniło nam Koło Łowieckie „Szron ”oraz wyznaczono trasy biegu.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawiciela Urzędu Gminy w Kurzętniku — Krzysztofa Bartnickiego, przedstawiciela Koła Łowieckiego „Szron” — Zbigniewa Makowskiego, Leśniczego Leśnictwa Ostrówki — Marka Makowskiego, sołtysów wsi Marzęcice i Mikołajki oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół w Marzęcicach.
Maluszki z oddziału przedszkolnego oraz z klas 0-III SP wraz z rodzicami o wychowawcami pokonali dystans 300 metrów, uczniowie i rodzice uczniów SP – 700m, natomiast uczniowie gimnazjum wraz z rodzicami i osobami zaproszonymi – 2,5 kilometra.

Wszystkie trasy kończyły się przy wieży widokowej z której można było podziwiać piękne widoki i licznie występujące tu ptaki wodno-błotne wśród nich 11 gatunków kaczek ,łabędzie krzykliwe, perkoz i wiele innych. Bieg połączony został z prelekcją. Leśniczy Marek Makowski opowiedział historię tego miejsca związaną z powstaniem małej retencji ,oraz zaprosił na kolejne odwiedziny w maju kiedy pojawią się młode w gniazdach, a widok zapiera dech w piersiach.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy regenerowali siły przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek ufundowanych przez Radę Rodziców oraz słodki poczęstunek ufundowany przez członka Koła „Szron”. Maluszki z rodzicami kolorowały kolorowanki przedstawiające zwierzęta leśne. Towarzyszyła nam piękna wiosenna pogoda oraz wspaniała atmosfera i chęć kontynuowania tego typu spotkań.

Hanna Makowska, dyrektorka ZS w MarzęcicachCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages