Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Geocertyfikaty tylko dla dwóch szkół w powiecie

2015-04-22 16:43:55 (ost. akt: 2015-04-22 16:50:56)
W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie - gospodarze

W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie - gospodarze

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

W Zespole Szkół im. Wł. Jagiełły w Kurzętnik odbyło się pierwsze rozdanie Geocertyfikatów w województwie warmińsko – mazurskim. Oprócz gospodarza i niemal 40 innych placówek, wyróżnienie to otrzymała również Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście.

Geocertyfikaty przyznaje Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Elblągu. Otrzymują je te szkoły, które w działaniach edukacyjnych i wychowawczych wyróżniają się podejmowaniem zagadnień georóżnorodności otoczenia.

Wręczenie certyfikatów 40 placówkom odbyło się podczas uroczystej konferencji w Zespole Szkół w Kurzętniku. Miejsce to wybrano ze względu na utworzenie największego lapidarium przyszkolnego. Zaproszeni goście usłyszeli wykład Katarzyny Skurczynskiej-Gawrolińskiej z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie na temat zbiorów Muzeum Geologicznego. Prezentację na temat szkolnych działań, które doprowadziły do otrzymania certyfikatu, przedstawiła reprezentantka przedszkola nr 1 w Olsztynie i Jacek Rydel, koordynator geo-przedsięwzięć w ZS w Kurzętniku. Nie zabrakło oprawy artystycznej w wykonaniu uczniów kurzętnickiej placówki.

Więcej o przyznaniu geocertyfikatów "naszym" szkołom będzie można znaleźć w najbliższym numerze Gazety Nowomiejskiej — 24 kwietnia 2015r.

kajooPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages