Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Innowacja pedagogiczna — pierwsza w powiecie nowomiejskim

2015-04-13 13:54:34 (ost. akt: 2015-04-13 13:58:26)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Od września tego roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku realizowana jest jedyna w powiecie nowomiejskim innowacja pedagogiczna pt. „Improving professional skills for future chefs”. Innowacja skierowana jest do uczniów drugiej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych.

W ramach zajęć z języka obcego zawodowego uczniowie raz w miesiącu ćwiczą swoje umiejętności językowe w pracowniach gastronomicznych, przygotowując różnorodne potrawy pod okiem koordynatorek innowacji: Katarzyny Kotłowskiej i Joanny Mielnik, nauczycielek języka angielskiego.

Do chwili obecnej zrealizowano 7 godzin zajęć, podczas których uczniowie rozwijali swoje umiejętności w zakresie znajomości urządzeń gastronomicznych w języku angielskim, podstawowych czynności kucharza, umiejętność czytania receptur gastronomicznych i sporządzania potraw według instrukcji. Wprowadzenie innowacji pedagogicznej miało na celu przede wszystkim zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka obcego i uatrakcyjnienie zajęć z języka angielskiego zawodowego oraz praktyczne jego zastosowanie w środowisku zawodowym.

Młodzież drugiej klasy technikum bardzo chętnie bierze udział w tych zajęciach i z zaangażowaniem wykonuje zadane jej polecenia. Ponadto dzięki tym lekcjom uczniowie poznają kulturę krajów anglojęzycznych przez pryzmat przygotowywanych dań. Na zrealizowanych lekcjach uczniowie przygotowywali m.in. potrawy znanych międzynarodowych szefów kuchni, dania typowe dla kuchni brytyjskiej tzw. angielskie śniadanie i herbatkę angielską oraz zdrowe sałatki.

Innowacja kończy się w czerwcu 2015 roku. Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages