Nasi na mistrzostwach województwa w Elblągu

2015-03-10 14:00:00(ost. akt: 2015-03-09 19:37:03)
Na pamiątkowej fotografii z mistrzostw w Elblągu

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Elblągu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Podnoszeniu Ciężarów. W imprezie udział wzięło dziewięciu podopiecznych trenera Andrzeja Kowalczyka.
W kategorii 77 kg do lat 15-tu pierwsze miejsce zajął Sebastian Wasiewski, który w dwuboju osiągnął 98 kg, na co złożyło się 43 kg w rwaniu i 55 kg w podrzucie.

W kat. wag. + 85 kg mistrzem województwa został Przemysław Garbicz z wynikiem 180 kg
(84+96). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Rafał Luliński — 115 kg (50+65), a trzecie
debiutujący w zawodach podnoszenia ciężarów Jakub Rochewicz 68 kg (30+38).

W gronie siedemnastolatków w kat. wag. +94 kg ponownie mistrzem województwa został Tomasz
Luliński, a jego wynik to 226 kg (100+126). Na drugim miejscu uplasował się Radosław Kołodziejski — 212 kg (91+121), który w pięknym stylu wygrał walkę o srebrny medal z zawodnikiem z Bartoszyc, zaliczając wszystkie sześć podejść i o 12 kg i poprawiając swój rekord życiowy w dwuboju.

W gronie dwudziestolatków ze wspaniałym wynikiem, ustanawiając nowe rekordy życiowe, srebrny medal w kat. wag. + 105 kg wywalczył Filip Miśkiewicz, który w dwuboju osiągnął 253 kg
(115 +138).

W zawodach udział wzięło dwóch 10-latków, którzy rywalizowali na "technikę". Nikodem Kowalczyk zajął piąte miejsce, a Franciszek Miśkiewicz szóste. Byli oni najmłodszymi w
tej rywalizacji. Warto wspomnieć, że jednym z sędziów na Mistrzostwach był Mirosław Kowalczyk.