Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Rywalizacja młodych matematyków w Tereszewie

2014-11-28 22:42:10 (ost. akt: 2014-11-28 22:45:07)
Na pamiątkowej fotografii

Na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Tereszewie zorganizowany został I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych. Z zaproszenia organizatorów skorzystały tylko cztery szkoły.

Do zmagań zaproszono wszystkie szkoły podstawowe z terenu powiatu nowomiejskiego. Do konkursu przystąpiły, poza organizatorami, tylko cztery szkoły z: Kurzętnika, Bratiana, Jamielnika i Boleszyna.

Uczestnicy konkursu — uczniowie klas szóstych zmierzyli się z 20 zadaniami z zakresu: liczb naturalnych i całkowitych, ułamków zwykłych i dziesiętnych, figur płaskich i graniastosłupów. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut.

Komisja w składzie: Wioletta Kozłowska — dyrektorka szkoły w Tereszewie, Katarzyna Lewandowska — nauczycielka z Bratiana i Mariola Kopistecka — nauczycielka szkoły w Tereszewie, po wnikliwym sprawdzeniu prac, ogłosiła wyniki.

Pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Trzcińska z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Drugie zajęła Karolina Maćkiewicz z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, a trzecie Klaudia Domeracka — uczennica Szkoły Podstawowej w Tereszewie. Czwarte miejsce przyznano Angelice Rogożeńskiej ze Szkoły Podstawowej w Boleszynie, a piąte zajęła Zuzanna Lewandowska z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Każdy z uczestników otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom ufundowany przez sklepik szkolny działający w szkole w Tereszewie.

Koordynatorkami konkursu były Mariola Kopistecka i Joanna Ruczyńska, które dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają za rok do Tereszewa.

Grażyna Jonowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages