środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Przystąp do konkursu i zostań drugim Kopernikiem

2014-11-28 18:29:37 (ost. akt: 2014-11-28 18:45:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Każda osoba interesująca się Kosmosem może wziąć udział w konkursie astronomicznym organizowanym przez Stowarzyszenie "Instytut Ekoprussia"! A warto, bo nagrody są ciekawe! Konkurs odbędzie się 17 grudnia, ale zapisy potrwają do 14 dnia tego miesiąca.

Konkurs organizowany jest w trzech grupach wiekowych: do 12 lat, 13-18 lat oraz osoby dorosłe. Skierowany jest on przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mieszkańców z terenu funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska. W konkursie mogą wziąć udział również osoby, które mieszkają poza obszarem LGD.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą koszty związane z przygotowaniem prezentacji i prac artystycznych, a także dojazdu na testy, prezentacje i ogłoszenie wyników konkursu. Wyżywienie (obiad) dla uczestników konkursu zapewnia bezpłatnie Organizator.

— Uczestnictwo w konkursie osób niepełnoletnich zgłasza szkoła. Uczestnik niepełnoletni może zgłosić się również samodzielnie, ale musi przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Nie ma ograniczeń co do liczby uczestników startujących z jednej szkoły. Oczywiście osoby pełnoletnie powinny zgłosić się same — mówi Robert Szaj, główny organizator konkursu.

W konkursie dla dzieci do lat 12 uczestnik może wziąć udział w co najmniej jednej z trzech części konkursu:
* artystyczna (dowolna forma graficzna lub rzeźbiarska związana z astronomią lub Kopernikiem),
* test wiedzy o Mikołaju Koperniku,
* test wiedzy astronomicznej.

W konkursie dla młodzieży od 13 do 18 roku życia (w przypadku uczniów - do czasu ukończenia szkoły średniej, jednak nie więcej niż 21 lat) uczestnik może wziąć udział w co najmniej jednej z trzech części:
* własna prezentacja pisemna wybranego zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy o kosmosie,
* test w zakresie wiedzy o Mikołaju Koperniku,
* test wiedzy astronomicznej.

W konkursie dla osób dorosłych uczestnik może wziąć udział w co najmniej jednej z dwóch części konkursu:
* własna prezentacja pisemna wybranego zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy o kosmosie
* testu w zakresie wiedzy o Mikołaju Koperniku i wiedzy astronomicznej.

Warunkiem uczestnictwa w grupach wiekowych: 13-18 lat oraz osoby dorosłe w zakresie „własna prezentacja pisemna wybranego zagadnienia z szeroko pojętej wiedzy o kosmosie” jest przekazanie do 15 grudnia 2014 roku (decyduje data wpłynięcia, a nie data wysyłki! Jest możliwość przekazania wersji elektronicznej na adres mailowy) pisemnej prezentacji, a także zaprezentowanie jej w formie ustnej w wystąpieniu nieprzekraczającym 7 minut przed jury konkursowym w dniu rozgrywania konkursu. Szczegółowy harmonogram prezentacji organizator oonkursu przekaże uczestnikom po dokonanych zgłoszeniach.

Najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i tematycznych zostaną nagrodzone. Jury przyznana również nagrodę specjalną za najlepszą samodzielną pracę dotyczącą samodzielnie wykonanych obserwacji.

— Nagrodami w konkursie są wysokiej klasy sprzęt obserwacyjny (teleskopy i lornetki), drobny sprzęt elektroniczny oraz literatura dotycząca astronomii – mówi organizator.

Zgłaszanie uczniów oraz uczestników w konkursie możliwe jest pod numerem telefonu 515 399 040 lub na adres mailowy ekoprussia@home.pl najpóźniej do 14 grudnia 2014 roku. Osoby zgłoszone w ten sposób zgłoszone zostaną dopuszczone do konkursu, który odbędzie się 17 grudnia 2014 roku.

Konkurs zostanie przeprowadzony w Zespole Szkół w Rybnie przy ul. Sportowej 24. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany osobom, które zgłosiły się do udziału w konkursie. Regulamin można znaleźć na stronie www.ekoprussia.pl. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Robert Szaj / kajoo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages