Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Gwiazda programu „Od przedszkola do Opola” w Kurzętniku

2014-11-28 12:19:33 (ost. akt: 2014-11-28 12:23:45)
Od lewej: Robert Szaj i Michał Juszczakiewicz

Od lewej: Robert Szaj i Michał Juszczakiewicz

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Michał Juszczakiewicz, twórca i prowadzący program „Od przedszkola do Opola”, będzie gościem jednych z ostatnich w tym roku zajęć poświęconych astronomii realizowanych w ramach cyklu wykładów „Seniorstars astronomia i gwiazdy dla Seniora”. Wykład odbędzie się dziś, w piątek, o godz. 17 w Zespole Szkół Zawodowych.

- Podczas zajęć Michał Juszczakiewicz przybliży postać Jana Heweliusza, który po Koperniku jest najbardziej znanym polskim astronomem. Nasz gość zaprezentuje także film dokumentalny o tym wielkim polskim naukowcu – mówi Robert Szaj z Fundacji Nicolaus Copernicus, pomysłodawca angażowania osób starszych w projekty naukowe.

W tym roku seniorzy już kilkanaście razy brali udział w zajęciach dotyczących Kosmosu. Poznawali miedzy innymi metody badawcze współczesnych astronomów, niebo w poszczególnych porach roku oraz badali kosmiczne kamienie czyli meteoryty.

Na zajęciach gościli najlepsi polscy naukowcy zajmujący się kosmosem, m.in. prof. Maciej Mikołajewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika czy prof. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Zajęcia astronomiczne dla seniorów współfinansowane są w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Tym razem zajęcia odbędą się z Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku przy ul. Grunwaldzkiej 49 w piątek, 28 listopada 2014 roku o godzinie 17.00. Organizator zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Fundacja Nicolaus Copernicus
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages