Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Praktyki zawodowe w Niemczech uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2014-11-20 17:07:20 (ost. akt: 2014-11-20 17:08:26)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Zawodowych

Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku realizuje projekt „W życzliwej szkole marzenia stają się celem – praktyki zawodowe w Niemczech "skierowany do uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku realizuje projekt w ramach programu Erasmus+ „W życzliwej szkole marzenia stają się celem – praktyki zawodowe w Niemczech "skierowany do uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Projekt stwarza szansę dla uczniów na rozwój umiejętności zawodowych z zakresu gastronomii, a także wzmocnienie znajomości języka niemieckiego. A ponadto:

1.Podniesienie u 18 uczniów/uczennic praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych w zakresie zgodnym z profilem technik żywienia i usług gastronomicznych.
2.Nabycie u 18 uczniów/uczennic doświadczenia zawodowego w pracy w zakładach o wysokim standardzie usług i przygotowanie do pracy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i technologii.
3.Nabycie u 18 uczniów/uczennic wiedzy i umiejętności w zakresie języka niemieckiego zawodowego.
Partnerem w projekcie jest zaprzyjaźniona szkoła niemiecka z regionu , z którym powiat nowomiejski utrzymuje stosunki partnerskie (BBS Wildeshausen).

W dniu 12 listopada podczas akademii szkolnej z okazji Dnia Niepodległości, Dyrektor ZSZ w Kurzętniku Mirosław Wodara oraz koordynator projektu Anna Faltynowska przekazali uczniom wyjeżdżającym do Niemiec materiały pomocnicze oraz zaprezentowali założenia projektu.

Dnia 16 listopada 2014 roku o godzinie 15.30 uczestnicy projektu "W życzliwej szkole marzenia stają się celem – praktyki zawodowe w Niemczech" wyruszyli w dwutygodniową przygodę do zaprzyjaźnionej szkoły w Wildeshausen w celu odbycia praktyk zawodowych. Dzień wyjazdu był wyjątkowy ponieważ uczestnicy po raz pierwszy mogli wziąć udział w wyborach samorządowych. Rano powinność obywatelska – głosowanie, po południu – wyjazd.

Kolejne wyjazdy odbędą się w listopadzie 2015 roku i kwietniu 2016.
Trzymamy kciuki, obyście powrócili z nowymi pomysłami i bogatym doświadczeniem zawodowym.

Koordynator: Anna Faltynowska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSZ

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czesław #1563771 | 77.87.*.* 20 lis 2014 17:47

  brawo za poprawnie stylistycznie tytuł artykułu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages