Niepodległościowy Turniej Szachowy w Brzoziu Lubawskim

2014-11-17 14:58:40(ost. akt: 2014-11-17 15:03:06)
Najmłodsi uczestnicy turnieju

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim odbył się Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.
Od wielu lat uczniowie z Brzozia Lubawskiego uczestniczą w turniejach szachowych i warcabowych na terenie powiatu. Tym razem szachowe przedsięwzięcie odbyło się lokalnie. Inicjatorem rozgrywek był pan Ryszard Krajnik. W partnerstwie z Urzędem Gminy zaprosiliśmy pasjonatów szachów. Z szachowego zaproszenia skorzystało wielu uczestników, gościliśmy blisko 40 miłośników tego prestiżowego sportu. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Kurzętnik- Wojciech Dereszewski, Przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik- Zbigniew Lewicki i sołtys Brzozia Lubawskiego- Zbigniew Burzacki. Oprócz zmagań szachowych uczestnicy wysłuchali niepodległościowego akcentu wokalnego, zaprezentowanego przez uczennicę Kingę Płotkę.

W siedmiorundowych zmaganiach uczestniczyło 17 seniorów i 22 juniorów, z których najmłodsi mieli po 7 lat. Rozgrywkom sędziował pan Roman Biegajski- doświadczony trener i sędzia szachowy. Po czterech godzinach gry wyłoniono zwycięzców. Wśród seniorów zwyciężył Wojciech Olejarczyk, drugie miejsce uzyskał Feliks Stachowicz, trzeci był Adam Licznerski. Wśród gimnazjalistów na podium stanął Paweł Grabowski, drugi był Kamil Lendzion.Na uwagę zasługuje fakt, że Kamil toczył gry w grupie z seniorami i w niej był piąty. W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt pierwsze miejsce uzyskała Dorota Bartkowska, przed Dorota Figurską i Julią Jadłowską. Wśród chłopców z podstawówek wygrał Mateusz Dziodko, drugie miejsce zajął Wiktor Auda, a trzecie Wiktor Sasinowski.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali z rąk Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego puchary-kurzętnickie koguciki, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca- pamiątkowe medale. Szachiści–juniorzy otrzymali dyplom oraz nagrodę. Zapraszamy sympatyków szachów już za rok.