Wtorek, 1 grudnia 2020. Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Akcja "Sprzątania Świata" w gminie Kurzętnik

2014-09-22 14:34:51 (ost. akt: 2014-09-21 12:38:44)
Uczniowie podczas akcji

Uczniowie podczas akcji

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, jak co roku, włączyli się do ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014, która przebiega pod hasłem „TURYSTO SZANUJ ŚRODOWISKO !”

Dnia 19 września br. w hali sportowej odbyła się prelekcja dotycząca środowiska naturalnego naszej okolicy, którą przedstawiła pani Marta Kowalska ze Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lub. Dla uczniów przygotowano konkursy ekologiczne.

Następnie uczniowie ruszyli w teren, by oczyścić swą okolicę ze śmieci. Sprzątano teren Kurzętnika, Lipowca, Nielbarka, RSP, Krzemieniewa, Bratuszewa oraz Brzozia Lubawskiego, pamiętając o zasadach segregacji odpadów. W nagrodę w poszczególnych miejscowościach rozpalono ogniska, przy których można było odpocząć, upiec kiełbaski i mile spędzić czas. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Urząd Gminy w Kurzętniku, sołectwa gminne, samorządowcy.


Na szczególne podziękowania zasłużyli sołtysi wsi: Krzemieniewa (pan Mariusz Klimek), Nielbarka (pan Krzysztof Mejka), Lipowca (pani Elżbieta Wadecka), Bratuszewa (pan Jan Goszka), Brzozia Lubawskiego (pan Zbigniew Burzacki), Kurzętnika (pani Anna Lewicka i pan Krystian Babalski). Na swoich terenach zadbali o organizację sprzątania, przygotowanie ognisk, kiełbasek i napojów dla dzieci.

Do prac włączyły się też z ochotą panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemieniewie i Nielbarku. Młodym ekologom na zakończenie akcji na Górze Zamkowej w Kurzętniku podziękował wójt gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski.ZS Kurzętnik


Więcej  informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages