środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Dla każdego coś miłego, czyli Dni Kurzętnika w najbliższy weekend

2014-07-16 16:15:59 (ost. akt: 2014-07-16 16:26:11)
Plakat Dni Kurzętnika

Plakat Dni Kurzętnika

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Z okazji Dni Gminy Kurzętnik i Expomu będziemy mieli okazję do świetnej zabawy, np. podczas koncertu Sylwii Grzeszczak.

Weekendowe atrakcje rozpoczną się 19 lipca o godz. 10, kiedy to nastąpi otwarcie biura zawodów II Ogólnopolskich Biegów. O godz. 12.30 będzie koncert Orkiestry Dętej, a o 14.00 rozpocznie się bieg na 10 km i nordic walking na 3 km.

W drugiej części na Górze Zamkowej o godz. 16.15 Orkiestra da kolejny występ, a piętnaście minut później będzie otwarcie imprezy. Następnie będzie "Andrzej Koziński Show", a wieczorem występy zespołu Maxel, gwiazdy Sylwii Grzeszczak, do północy planuje się zabawę pod chmurką. Na dziedzińcu zamkowym będzie Jarmark Średniowieczny, turnieje bojowe i inscenizacja oblężenia zamku — godz. 20.15.

Impreza została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

W niedzielę o godz. 11.30 będzie msza rozpoczynająca odpust w kościele w Kurzętniku i koncert Orkiestry na rynku. O godz. 15 będzie przegląd pieśni religijnej w Amfiteatrze.

W tym samym czasie w Kurzętniku trwać będzie Festiwal Naukowy "Piknik pod Gwiazdami". Od 18 do 20 lipca w godz. 10 - 19 będą wyświetlane seanse w planetarium. Zostanie też rozstawiona miniatura Układu Słonecznego. Piknik odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury i na Górze Zamkowej w Kurzętniku. Więcej tutaj.Ważną informacją są zmiany w systemie parkowania. Otóż tym razem, z uwagi na wielkość imprezy, będzie zakaz wjazdu na Górę Zamkową. Parkingi zostały wydzielone przy Zespole Szkół im. Wł. Jagiełły i cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej. Parkować będzie też można przy Gminnym Centrum Kultury (ul. Kościuszki) i na parkingu przy drodze krajowej nr 15 pod zamkową górą.
kajoo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages