środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Tajemnice Kosmosu dla seniorów

2014-05-23 12:44:00 (ost. akt: 2014-05-23 12:46:36)
Migawka z poprzednich wykładów

Migawka z poprzednich wykładów

Autor zdjęcia: Archiwum

Już w piątek, 30 maja w Kurzętniku rozpoczynają się kolejne zajęcia z cyklu „SeniorStars – Astronomia i Gwiazdy dla Seniora”. Pierwsze zajęcia poprowadzi Michał Juszczakiewicz, znany jako twórca i prowadzący program „Od Przedszkola do Opola”.

Zaprezentuje on swój film dokumentalny „Tajemnice grobu Kopernika” oraz przedstawi najnowsze odkrycia z życia i działalności Mikołaja Kopernika.

Każdy, kto ukończył 60 lat, może bezpłatnie wziąć udział w projekcie realizowanym przez Fundację Nicolaus Copernicus. Fundacja środki na realizacje projektu pozyskała w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Podczas zajęć ich uczestnicy poznają najnowsze odkrycia dotyczące Kosmosu, planety i gwiazdy, nauczą się posługiwać mapami nieba oraz teleskopami. Nauczą się również orientacji na niebie.

Bardzo przystępne wykłady oraz naukę obserwacji nieba poprowadzą m.in. naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaplanowany jest również wyjazd do Torunia i Grudziądza dla wszystkich uczestników zajęć.

— Nasze zajęcia będą prowadzone w sposób prosty i nieskomplikowany. Wykłady będą zrozumiałe i przystępne dla każdego, niezależnie od wykształcenia czy wykonywanego zawodu. Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy ukończyli 60 rok życia, niezależnie od wykształcenia czy miejsca zamieszkania. Każdy z uczestników zajęć bezpłatnie otrzyma roczną prenumeratę pisma Urania – Postępy Astronomii, mapę nieba oraz weźmie udział w wycieczce do Grudziądza i Torunia. Zaplanowano także sesje obserwacyjne, na który zapewniamy bezpłatny transport — mówi pomysłodawca projektu — Robert Szaj z Fundacji Nicolaus Copernicus.

Zajęcia będą odbywały się od maja do grudnia 2014 średnio co dwa tygodnie w Rybnie i Kurzętniku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wszystkie osoby zainteresowane uczestniczeniem w projekcie w Rybnie lub w Kurzętniku proszone są o kontakt i zapisanie się na zajęcia pod numerem telefonu 515 399 040 lub email: copernicus@ekoprussia.home.pl

— Po zapisaniu się na zajęcia każdy uczestnik otrzyma szczegółowy harmonogram zajęć — mówi szef projektu. — Cieszę się, że po raz drugi Departament Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy docenił nasz projekt, który przeszedł przez bardzo gęste sito komisji konkursowej. W zeszłym roku o naszych zajęciach informowały m.in. TVP Regionalna i główne wydanie Wiadomości TVP. Ogromne wsparcie otrzymujemy również od gminy Kurzętnik i wójta Wojciecha Dereszewskiego — dodaje Szaj.

Pierwsze zajęcia w Kurzętniku rozpoczną się 30 maja o godzinie 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku przy ul. Kościuszki 17.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages