środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Prawdziwi strongmani uczą się w ZSZ w Kurzętniku

2014-04-01 09:00:00 (ost. akt: 2014-04-01 10:11:53)
Swoich sił próbowali chłopcy z pięciu klas ZSZ

Swoich sił próbowali chłopcy z pięciu klas ZSZ

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Dzień Metalowca, który przypada 29 marca, stał się okazją do zorganizowania „I Turnieju Strongmenów” w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

Wyśmienita pogoda ściągnęła rzeszę szkolnej publiczności na kurzętnicki Orlik, gdzie odbywały się zawody.

Oficjalnego otwarcia na olbrzymiej oponie dokonali Mirosław Wodara, dyrektor szkoły oraz Andrzej Andrzejewski, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu.

W szranki stanęło 5 drużyn męskich z klas: III TA, II TA, I TE, I TCPG oraz Ib ZSZ. Rozegrano 5 konkurencji, których celem było wykazanie się przede wszystkim siłą, szybkością i ogólną sprawnością fizyczną.

Były to: drużynowe toczenie opony na czas, spacer farmera, waga płaczu bokiem, rzut worka tyłem oraz drużynowe przeciąganie liny. W każdej konkurencji zawodnicy wykazali dużą wolę walki i otrzymywali za to gromkie brawa od uczniowskiej publiczności. Niektóre zmagania okazały się niezwykle zacięte, gdyż w konkurencji „waga płaczu bokiem” o klasyfikacji zadecydowała 0,01 sekundy.

Wiele emocji zarówno wśród zawodników i publiczności wzbudziło toczenie opony i przeciąganie liny. Jednakże największy aplauz i doping wśród żeńskiej widowni wzbudził "spacer farmera", w trakcie którego zawodnicy bardzo się starali, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki i nie zawieść swoich kibiców.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła drużyna I klasy TCPG w składzie: Szymon Michewicz, Damian Marchlewski, Szymon Firański, Damian Grenda i Piotr Różycki, która z rąk dyrektora szkoły odebrała statuetkę „Najsilniejszej klasy w szkole” i nagrodę ufundowaną przez Andrzeja Andrzejewskiego.

Kolejne miejsca zajęły drużyny klas: II TA, III TA, I b ZSZ, I TE.

Były to pierwsze na terenie powiatu tego typu zawody. Zapytaliśmy o wrażenia dyrektora Mirosława Wodarę, który przez cały czas czynnie kibicował młodym siłaczom.

— Cieszę się, że nowa propozycja zmagań sportowych spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez młodzież naszej szkoły. Spróbujemy to powtórzyć 1 czerwca z okazji Dnia Sportu, również w wersji dla dziewcząt, a w przyszłości może zaprosimy do współzawodnictwa inne szkoły. Impreza była bardzo udana, cieszyła się dużą frekwencją, wspaniałym dopingiem publiczności i zapewne warto wpisać ją w kalendarz stałych imprez — mówi dyrektor.

Turniej zorganizowali nauczyciele: Marlena Rymer i Andrzej Olszewski przy współpracy Anity Treli i Kamili Ławickiej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. heh #1364711 | 77.87.*.* 1 kwi 2014 21:22

    Zapraszamy do rywalizacji międzyszkolnej "siłacze" ;D Norwid chętnie podejmie wyzwanie :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages