Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

"OGARnij to" apeluje o wsparcie akcji Amnesty International

2014-02-21 18:55:12 (ost. akt: 2014-02-21 19:03:28)

Autor zdjęcia: "OGARnij to"

Dostaliśmy list od Jakuba Marcfelda działającego w "OGARnij to", czyli Optymistycznej Grupie Animatorów Regionalnych, składającej się z młodzieży z Kurzętnika, z prośbą o jego opublikowanie.

"Pewnie każdy z nas śledzi i z niepokojem spogląda na to co dzieje się na Ukrainie. Spora liczba polskich obywateli pamięta czasy, kiedy to my walczyliśmy o wolność. Nie bądźmy obojętni wobec przemocy, która z dnia na dzień potęguje. Jak pomóc? Kliknij tutaj i wpisz kilka swoich danych pod petycją zorganizowaną przez Amnesty International.

„Brutalne rozpędzanie demonstrantów na Majdanie w Kijowie to złamanie prawa do pokojowego protestu. Wzywamy do szybkiego, skutecznego i niezależnego śledztwa w sprawie śmierci demonstrantów oraz nadużycia siły przez funkcjonariuszy ukraińskiej milicji. Apelujemy o zaniechanie stosowania przemocy.
Ukraińskie władze muszą użyć wszystkich możliwych środków, aby zatrzymać eskalację przemocy w Kijowie zanim zginie jeszcze więcej osób. Muszą przestać ograniczać wolność obywateli za pomocą nowych ustaw, zaniechać brutalnego tłumienia protestów i nie pozwalać milicji na bezkarne nadużywanie siły.
W pokojowych protestach w Kijowie oraz innych miastach Ukrainy od listopada 2013 brały udział setki tysięcy osób. Od początku protestów EuroMajdanu demonstranci spotykali się z nieproporcjonalnym i nadmiernym użyciem siły przez milicję, a także ze stosowaniem tortur i innych metod znęcania się w więzieniach i aresztach.
Wezwij ukraińskie władze do powstrzymania przemocy i ochrony praw pokojowych demonstrantów!”

źródło www. amnesty.org.pl"

Przypominamy,
Premier zaapelował, aby dziś, 21 lutego, o godzinie 20 zapalić w oknach świeczki na znak solidarności z Ukraińcami.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. puk #1333106 | 178.183.*.* 23 lut 2014 17:19

  Z kim mamy się solidaryzować: 1) protestującymi pod czarno-czerwonymi flagami upa 2) nacjonalistyczną swobodą tiahnyboka 3) prawym sektorem, który nie uznał wyników negocjacji 4) dodam jeszcze tryzub całe to towarzystwo to oczywiście wielcy przyjaciele Polski i Polaków....często wznoszą różne "ciekawe" hasła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fabek #1331897 | 31.63.*.* 21 lut 2014 19:42

  sprawami Amnesty International zajmuję się pan Marcin Deja, to on zorganizował pisanie listów w Norwidzie ;) Gromkie brawa dla niego ;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages